Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges lenne, ha így...

Egészséges lenne, ha így étkeznék? (lent)

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 alma

Ebéd: Csirkemell, hal, csirkecomb, fasírt, általában rizzsel és zöldségkörettel, néha krumplival, néha főzelék, tészta, bolognai spagetti, ritkábban pörkölt

Uzsonna: Gyümölcsök

Vacsora: 1 vagy 2 kicsi szelet teljes kiőrlésű magvas kenyér zöldségekkel


Most valahogy így étkezem, de sajnos sokszor eszem édességet (például ha a barátaimnál vagyok és megkínálnak csokival, meghívnak fagyizni, valakitől kapok jégkrémet vagy valami rágcsálnivalót, stb, de magamtól nem veszek édességeket), és néha nem vacsorázok, mert nem vagyok éhes. De ezeken szeretnék változtatni, és rendesen enni. Szerintetek ez így egészséges lenne?

14/L



2015. aug. 10. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt edd ami jólesik. :)
2015. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, és a mértékkel fogyasztott édességgel sincs semmi baj.

Nehogy már nyáron ne fagyizhass a barátaiddal!

2015. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggelire nem jó az alma. Egyél olyat ami energiát ad.
2015. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tartom egészségesnek a glutént (a búzában van, tehát a kenyérben, tésztában - nem tudom, a mai tinik mennyit tudnak erről, én annak idején semmit se tudtam), de egyébként egészen OK kis étrendnek tűnik. Már ha jól érzed magad így, nyilván nem mindenkinek lenne jó (pokolian éhes lennék az almák után, de nem mindenki ilyen. nem reggelizem, ez jóllakott délelőttöt biztosít, de ez sem megszokott dolog :D kinek mi a jó).

Ha nem vagy éhes, ne egyél.


Az édességdolgot Neked kell eldöntened. Nem tartom vészesnek, ha nagyritkán a barátokkal eszel, s kiélvezed, nyilván bűntudatnak semmi értelme nincs, akkor ne egye meg az ember... De nem dől össze a világ, ha nem eszel kötelező jelleggel édességeket, csak mert mások eszik. Én is mentem már cukrászdába a többi kórustagokkal, ásványvizet ittam és nem volt semmi gond (kísértés pedig főleg nem). Ez is OK. A túlzott aggodalom vagy mártírság vagy bűntudat, ezek a rosszak, ha csak természetesen csinálod, amit jónak tartasz, az nem.

2015. aug. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!