Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi 300-350 gramm tejföl...

Napi 300-350 gramm tejföl fogyasztása okozhat hosszútávon valamilyen problémát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hasmast.
2015. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Érzékeny embernél okozhat hasmenést, és ne feledjük: a tejföl igencsak zsíros. Ideális alkat érhető el a segítségével (Euklidész óta tudjuk, hogy az ideális idom a gömb...)
2015. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha híznék töle, azt nem bánnám.
2015. szept. 2. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egy jó 600kcal, vagyis egy főétkezéssel felér. Ha ezt észben tartod szerintem nem lesz gond, és legalább nem csak szénhidrát :).
2015. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is azért gondoltam erre, mert nem szeretnék annyi szénhidrátot megenni. Igazából kevés dolog van, amit ehetek, de nagyon kellene rám néhány kiló... :/
2015. szept. 2. 10:58
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

350 gram 20%-os tejföl az 756 kcal, és 70 gramm(!) zsír.

A kalória is több mint a fele egy átlag felnőtt napi kalóriaigényének, de a zsír majdnem a duplája egy felnőtt férfi napi ajánlott zsírbevitelének!

Az hagyján, hogy meg fogsz hízni, de tönkre vágod az érrendszeredet is. Emellett a bőröd is tönkremegy, tele leszel pattanással. ( Kérdezz meg egy bőrgyógyászt!)


"A tejzsír rendszeresen fogyasztva felnőtt korban szintén nem mindig jó, mert közvetlenül emeli a vérben a zsír mennyiségét"

[link]

2015. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor más módon kellesz meghíznom... azt azért nem szeretném, hogy a bőröm tönkremenjen...
2015. szept. 2. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Testtömeget emelni nem zsírpocak felszedésével célszerű, hanem edzéssel és izmok gyűjtésével. Ha a girhes alkatodra felszedsz némi zsírt, csak még kevésbé egésszéges leszel. Egy kiló izom többet ér, mint tíz kiló háj.

Az izom felépítéséhez fehérjét kell enni, tejet, tojást, túrót, sajtot, halat, húst, és célszerű hozzá kretint is fogyasztani tömegnövelőként. És természetesen edzeni kell. Meg a szükséges mennyiségű vitamint.

Tény, hogy a tejföl messze a legkevésbé ártalmas zsír, és módjával (napi 100 g legfeljebb, heti átlagban napi 50 g, átlagos alkatú embernek) fogyasztható, de ne hízni akarjál, hanem erősödni. Hacsak nem vagy anorexiás, de akkor pedig orvosi kezelés szükséges!

2015. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én hosszútávon zabáltam a joghurtot naponta.

Amíg laktózérzékeny nem lettem. :)

2015. szept. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fele is elég egy napra, mondjuk egy 175 gr-os 20 %-os.

Vagy nagyobbat inkább a 12 %-osból válassz.

2015. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!