Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha valószínűleg laktózérzékeny...

Ha valószínűleg laktózérzékeny vagyok, ehetek Sportszeletet?

Figyelt kérdés
Körülbelül mennyi tejet tartalmaz egy 31g-os Sport csoki? Tudom, hogy mindenkinél eltérő, hogy meg tudja-e enni, de szerintetek próbáljam meg?

2015. szept. 4. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha laktózérzékeny vagy, akkor nem ehetsz...
2015. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
De mi az, hogy valószínűleg?
2015. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan próbáld ki, belehalni nem fogsz.:)
2015. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Valószínűleg csak? Voltál már kivizsgáltatni? Én is az vagyok évek óta. Ez szerintem amúgy nem hogy egyénfüggő, de ha mondjuk beteg vagy, vagy szimplán ki vagy hajtva, akkor a laktózérzékenység még rosszabb. Én mondjuk a sajtot nem bírom, tejet szerencsére nem is szeretem, csak ételekben. A csokiktól még sosem lettem rosszul, és kisebb adagnyi joghurt sem probléma. Kis adagokban szerintem nyugodtan fogyaszthatod a tejes ételeket, pl egyik nap kis joghurt, másik nap kakaó (én ezt bírom legkevésbé!). Viszont ha allergiás kiütésed lesz, felpuffadsz vagy érzed hogy hasad menni fog, akkor sajnos tényleg nagyon keveset ehetsz vagy annyit se. Viszont sportszelettől biztosan nem leszel rosszul ;) Esetleg ha nagyon szereted a tejes dolgokat és nem bírod, a laktózérzékenység elleni gyógyszer se rossz megoldás.
2015. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt tejes ételt eszel, vegyél be egy enzimet és soha semmi bajod nem lesz. Ez nem gyógyszer, hanem pontosan ugyanaz a laktáz enzim, ami a te vékonybeledből hiányzik, és másnak ott van. Nem értem azokat a laktózérzékenyeket akik nem használják. Én is az vagyok, de ha kell beveszek egyet, és ehetek tejeset. Vagy sokan nem tudnak arról, hogy van ilyen? Már a Rossmannban és a dm-ben is lehet kapni.
2015. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Ha "valószínűleg", akkor ezek szerint amúgy is eszel lisztet, és semmi sem biztos.

Ez esetben nem egy Sportszeleten fog múlni a dolog.

2015. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Az enzim nem segít mindenkin. Aki ezt javasolja vagy nem olvasott utána, vagy neki segített, de sok helyen olvasom, hogy valakiknek nem segít.


Aztán az érzékenységnek eltérő fokai vannak, ahogy te meg egyik válaszoló szépen le is írta ( nem is értem, miért válaszolnak páran másképp mégis), hogy valamennyi joghurtot azért meg bír enni.

Egyik ismerősöm konkrétan tejcsokit sem ehet, én kemény sajtokat még bírom, más pár deci tejet is akár. Ki kell tapasztalni illetve vizsgálni, ha nagyon kíváncsi vagy.


Azóta gondolom, megetted.

2015. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Sztem probald meg, es figyeld a reakcioidat!

Nalam eves utan fel oran belül hasi görcsök allergia eseten. Sajn nemcsak laktozra, tejfeherje is...

En nagyon keveset ehetek. Tej, Kakao ilyesmit egyaltalan nem. Laktozmentes tejfelböl pl fözelekbe, husokra teszek a csaladnak, az egy före esö resze igy nem art meg. Joghurt es sajtokat teljesen kihagyom, laktozmenteset is.

Nagyon ritkan csinalok turos tesztat, es az egy före esö resz ebböl sem art meg, igy, hogy ritkan - de volt mar, hogy masnap 2 db turos retestöl görcsöltem, az mar sok.

Edessegeket sajnos nagyon szeretem, igy azokat mertekkel, de leginkabb ott "engedem el magam" tejtermekekkel.

A sütemenyek joreszt tejszinesek, ezekböl 1-2 db. (Pl. kremes vagy orosztorta szelet.) Csoki, kekszek: ezekben eleg sok nem termeszetes anyag is van, palmazsir es hasonlok is. Sima tejcsokibol max 3 kocka/nap nem art meg. Fagyi utan Volt mar, h görcsöltem (cukraszdas sajat keszit.), de alt semmi bajom. Összehasonlitva az edessegeveses idöszakot egy edessegmentessel, belgazokat okoz, de hogy mennyi edessegtöl, fogalmam sincs. Eleg gyakran reggel görcsölök, ami utana hamar elmulik, gondolom, ezzel függ össze.

2015. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Irigyellek Benneteket. Én olyan laktózérzékeny vagyok, hogy tegnap véletlenül lenyaltam a férjem tejes kanalát, és délután már hasmenésem volt. Nem vicc.! Egy sportszelet 3 napra hazavágna.
2015. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolso, vannak termeszetgyogyaszok, akik felerösitik a szervezetet. Sokaknak (nekem is) candida dietat kellett csinalni es mellette mindent kihagyni az etkezesböl, amire allergia van. Utana lett jobb, de a mertekre azota is figyelni kell. Tenyleg csak azt eszem, aminek nagyon nem tudok ellenallni, ill. segit a merteket tartani nalam az, h eleg hamar hanyingerem lesz, ha vmi sok.

(Elötte egykori munkatarsam egyszer veletlenül tett tejet a kavemba, majd atöntötte az övebe, viszont nem mosta ki a cseszet, es amig kave alatt beszelgettünk, elkezdtem görcsölni, futas a vecere... ö nagyon csodalkozott, mert tudta, h aznap meg nem ettem semmit, es csak ettöl lehetett.)

En azota 2-3 evente azert probiotikumos keszitmenyeket szedek, ill. idöszakonkent salaktalanitas is, sztem ez segit, de 10 eve lett ilyen jo, mint a 8. kommentemben irtam.

8.

2015. szept. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!