Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A legtöbben miért szeretik...

A legtöbben miért szeretik jobban a lilahagymát a vörösnél?

Figyelt kérdés

Én odavagyok a vörösért..., a lilát viszont nem igazán kedvelem.

Persze, mindenkinek megvan a saját ízlése, de feltűnt/megfigyeltem, hogy igaz a fenti állításom.


2015. okt. 29. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
nem annyira csípős, illetve lágyabb íze van (szerintem)
2015. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy igaz lenne a fenti állításod. Énszerintem nagyságrendekkel kevesebben fogyasztanak az emberek lila hagymát, mint vöröset. Drágább is jóval.

Részben a kereskedelem hibája, hogy e kettőre szűkül le lényegében a választék, s ez is egyszerűsített, hiszen vörösből is van sokféle.

Így amit előttem írtak, sem teljesen igaz. Van olyan vöröshagyma, ami édeskés, alig csíp. Van olyan, ami rettentő intenzív. De lila hagymában is találsz nagyon durva szagút és ízűt.

2015. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Főzni vöröshagymával szoktam, annak azért általában intenzívebb íze van. Salátákba, vagy egy jó kacsazsíros, esetleg velős kenyérhez viszont jobb a lilahagyma (esetleg póré, vagy újhagyma), az íze és a külleme miatt is.

Be kell valljam, láttam már többféle hagymát, de nem próbáltam ki őket, lehet, be kéne pótolnom.:-)

2015. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nyersen csakis a lilahagyma, szeretem nagyon a vöröset, de nyersen nekem erős. De a póréhagyma és az újhagyma is jó, mindegyiket másra használom.
2015. okt. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert finomabb. Na jó, ez egyéni ízlés kérdése, de szerintem is azért, mert általában nem olyan erős.
2015. okt. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam válogatni, van mindkettő féléből minden évben, amikor szükség van rá, általában csak ami épp a kezem ügyébe kerül a kosárból, ha vörös ha lila, bár fokhagyma több fogy igazából.
2015. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Szendvicsbe, salátába nekem jobban passzol. Főzni általában vörössel szoktam, de néha azt is helyettesítem lilhagymával, mert az mindig van itthon. Itt külföldön ahol élet pedig még olcsóbb is a lilahagyma.
2015. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!