Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire figyeltek az egészség...

Mennyire figyeltek az egészséges táplálkozásra?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki egy átlagos napotok, miket esztek általában?
2015. nov. 4. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én, mivel veszélyeztetettnek ítéltem meg magamat, abbahagytam a vörös hús evését, csak szárnyas és hal (de nem az volt a fő, hanem a zöldség és a gyümölcs!!!), leszoktam a csokiról, max. napi egy kocka jó minőségű keserűcsokit ettem csak, és igen sok C-vitamint kajoltam. Évekkel ezután kaptam egy infarktust. :D
2015. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon. De tényleg, már így sokat agyalok rajta, ami nem jó.


Kevés szénhidrátot eszem, jobbára zöldségből.

Tojást, olajos magvakat, kókuszzsírt is fogyasztok.

A napi szintű édességezést igyekszem lecsökkenteni, bár remek ételek és sokat segítenek a szénhidrátbevitelem lent tartásában (minden másban zöldség van... sok édességemben is, azok nem segítenek olyan sokat, bár ez zöldségfüggő). De nem tartom lelkileg egészséges dolognak, hogy mindennap kötelezően sütizzek vagy efféle.


Most épp gombás tojást eszem, ez egészen tipikus étel, ha épp találok gombát az erdőben, csak máskor nem eszem ilyen korán.


Zöldségételeket és rántottát, tükörtojást eszem, plusz ugye az édességek, főleg sütik és palacsinta (a palacsinta sós is lehet, de mindig édesen eszem az utolsó néhányat. ha jó vagyok, akkor nem tartalmaz cukoralkoholt sem. banánnal is tudok édesíteni). A magropogósokat is szeretem, ezek olajos magvat tartalmaznak és ostyaszerűek.

Az édesigényem nem magas, ez hosszú folyamat eredménye.


Tudom, hogy van, aki kismillió elemébe beleköt a táplálkozásomnak, de ez nem az én bajom.

Ja, rengeteget sütök zsírban, nem is tudom, van-e olyan főtt ételem, amihez nem, talán némelyik leves. Ezt az elemet nem kívánom megváltoztatni (jólesik és nem hiszek benne, hogy baj lenne vele, a sok szénhidrát nagyságrendekkel egészségtelenebb számomra, az tuti), viszont arra ügyelek, hogy lehetőleg sok nyers zöldséget fogyasszak. Szeretem őket.

2015. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelek rá, de nem esek kétségbe akkor sem, ha néha becsúszik egy-két kevésbé egészséges étkezés is. Mivel alapvetően egészségesen étkezem, néha belefér egy kis bűnözés.


Nem szoktam kalóriát számolgatni, vagy étrendet összeállítani, hogy ne legyen túl sok szénhidrát stb, egyszerűen mindig igyekszem egészséges alapanyagokat választani és óvatosan bánni azokkal, amikről tudom, hogy nagy mértékben károsak, hízlalnak stb.


Alapvetően nem vagyok nagy hús evő, így nagyon sokszor eszek csak zöldségekből, esetleg halból álló menüket.


Reggelire gyümölcsöt szoktam fogyasztani, ebédelni nem tudok itthon főzött ételt, így azt veszek, amit találok, általában egészséges menüket, sok zöldséggel, sült hús vagy hal, tortilla, amit épp megkívánok - néha napján akár hamburgert is, d persze az ilyesmit csak mértékkel, nem napi vagy heti rendszerességgel.


Vacsororát itthon készítek, attól függőn mennyire vagyok éhes, néha csak egy saláta, vagy egy szendvics, sokszor eszek főselékeket, zöldséglevest, rántott zöldségeket, különféle tésztát, ez mindig más, tegnap zöldborsófőzelék volt, ma pedig rántott karfil rizzsel és salátával.


Nassolni nem szoktam napi rendszersséggel csak gyümölcsöt, néha ha megkívánom akkor persze megveszem magamnak a csokit, vagy egy sütit, ha már régóta nem ettem ilyesmit nincs miatta lelkiismeret furdalásom. :D


Illetve még annyi, hogy itthon egészséges alapanyagokat használok, durum lisztből készült tésztát, teljes kiőrlésű kenyeret, házi készítésú szószokat, kókuszolajat, kókuszcukrot rendes olaj és kristálycukor helyett.

2015. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Szénhidrátot, cukrot (helyette mást használok) kerülöm.

- Húsban csak szárnyast és halat eszem, néha vadhúst, de a sertést és a marhát (utóbbit nem is ehetem) szintén kerülöm.

- Rengeteg gyümölcsöt eszem, egyedül ebédre eszek főtt ételt, a nap többi részében gyümölcsöt eszem.

- A csokikat, egyéb édességeket kerülöm; édesanyám cukrász, ő szokott hétvégente otthon süteményeket (glutén-, laktóz- és cukormenteset) készíteni, azokból szoktam néha egy keveset enni.

- Ezen felül egészséges alapanyagokat használunk, pl. kókuszolaj, kókuszcukor, durum tészták (ezeket rajtam kívül mindenki eheti).


Glutén- és laktózérzékeny vagyok, így megválogatom mit ehetek.

Nem mondom, hogy néha nem kívánom meg a hamburgert vagy a pizzát, ha így van, akkor elkészítem itthon magamnak (ahol élek, nincs lehetőség GM pizzát vagy hamburgert enni, így magam készítem el, de legalább így tudom is, mi van benne).

2015. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!