Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A teafiltert elég bögrébe...

A teafiltert elég bögrébe tenni forróvízzel, majd várni fél órát és betenni a mikróba, aztán fogyasztható?

Figyelt kérdés
én eddig így ittam teát, de látom hogy sokan ragaszkodnak a főzéshez, amit én nemigazán csinálhatok

#tea #főzés #emberihús
2015. nov. 11. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb előbb a vizet felforralni mikróban, aztán bele lógatni a filtert, ami egy-két perc alatt kiázik. A teán nincs mit főzni.
2015. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A teát nem szabad forralni, főzni, mert egyrészt káros, másrészt az élvezeti értéket rontó anyagok szabadulnak fel belőle. A legjobb, és legegyszerűbb elkészítési módja, ha kb. 95°C, azaz majdnem forrásban lévő vízbe teszed a filtert, és lefedve 5 percig hagyod állni.
2015. nov. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tea egy elég tág fogalom, még ha csak a fekete teákról beszélünk is. De ha az egyéb, pl. zöld- és gyógyteákat is ideértjük, akkor pláne.

Általában minden teán a dobozán szerepel az elkészítési javaslat. Ha tartod magad hozzá, élvezeti értékében, íz- és aroma anyagaiban úgy lesz a leggazdagabb a tea, ha a dobozon lévő javaslatnak megfelelő módon készíted.

Fekete tea esetén például a #2 kommentelő által javasoltak állnak nagyon közel az optimális elkészítéshez, és nem az általad mondott félórás áztatás. Ekkor már a csersavak is olymértékben kioldódnak, amik az élvezeti értéket csökkentik.

A teák általában forrázatok, és nem főzetek...

2015. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Számomra kevés hervasztóbb dolog van a "mikrós" teánál, de a te dolgod. A munkahelyeimre is az első nap vittem be egy kis vízforralót:) A fekete teát én is nagyjából úgy csinálom, mint a 2-es válaszoló, csak 2-3 percnél nem hagyom tovább állni. A fehér teák / "füves" teák (menta, hárs, cickafark, keverékek) vizét is majdnem forrpontig melegítem, aztán egy kicsit hagyom hűlni a vizet, mert a 95C túl meleg lenne nekik - ezeket hagyom állni 5 percig.
2015. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!