Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagyon durván édesség függő...

Nagyon durván édesség függő vagyok, van még vele valaki így? Lehetek így egészséges?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem vagyok hízásra hajlamos, ezért is nehéz rávennem magam hogy ellen álljak. De a gyomrom kikészült. Nagyon durván egészségtelenül eszem. Egyébként hiperaktív vagyok, lehetséges hogy a cukor még rá is dob erre? Gondolom valamennyire biztos..( Mellesleg a koffeintől is rosszul leszek, de néha az íze miatt a kávé is kell) Na de, kinek lett már ebből egészségügyi problémája?

(Ja és ez nálam nem boldogságpótlás, hempergek én eleget.)



2015. nov. 13. 02:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Fejbe vagy gyenge.
2015. nov. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te meg helyesírásban...Egyébként igen,a cukor is bőven rátesz a pörgésre,a koffein főleg. Szerintem érdemes lehet egy vérvizsgálatot csinálni,mert a sok édesség nem fog jót tenni a fogaidnak sem
2015. nov. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hiánybetegségre is utalhat, hogy folyamatosan kívánod a cukrot, de ahogyan írtad, szimplán "csak" függő vagy. Mint az alkoholista, vagy a heroinista, vagy a dohányos.


Persze felmerül a kérdés, hogy mit értesz ezalatt, hogy durván édességfüggő? Egyébként hogyan néz ki az étkezésed? Eszel mást is az édességen kívül? És mit?


És igen, a hiperaktivitás bizony cukorral táplálkozik!

2015. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is édesség függő vagyok, de mellette normálisan is étkezek, de én sem hízok semmit, 58kg vagyok ffi.
2015. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki szerint vagyok édességfüggő, magam szerint nem igazán, de szinte mindennap eszem édességet s ezen azért nem ártana változtatnom egy ponton... Viszont jó édességeket eszem, nem egészségteleneket. Normál cukrot évek óta nem fogyasztok (nagyon kivételes eseteket és mikromennyiségeket kivéve), édességet nagyon-nagyon könnyű durván szénhidrátszegényen készíteni, ami nekem fontos, alapvetően ketogén diétán vagyok.

Egészségügyi problémát így tuti nem fog okozni, mást se igazán, ez a napi édességezés a legkisebb gondom lelki téren, csinálok én rosszabbakat is... Kifejezetten nem kívánom az édességet (nekem erre jó a ketogén), de finom és jóleső, régi szokás... S mivel majdnem vagy teljesen pont abból van, mint a normál ételem, nem nagy a motiváció a kizárására.


A cukortól rosszul lennék, de ez nálam nem csoda, elszoktam tőle.

2015. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak édességet eszem, ebédre is édes gombócokat, palacsintát meg ilyesmiket készítek. Húst is fogyasztok, de csak ha édesen van fűszerezve. Nem gondolom hogy fejben gyenge lennék, egyszerűen csak felelőtlen vagyok, és nem akarok ellen

állni. Viszont tudom hogy ez rossz, csak nehéz elfogadnom. Szóval azért van szükségem további ellenérvekre, hogy magamat is meggyőzzem róla.

Egyébként lehet hogy csak a tudatalattim szórakozik velem, de ha sokáig nem eszem édeset fizikailag is rosszul kezdem érezni magamat. Úgyhogy tényleg függő vagyok.

2015. nov. 13. 14:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Fogat egyébként sűrűn mosok, rájuk vigyázok.
2015. nov. 13. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez azért erős, hogy mindig édeset... Ezt a szintet nem ismerem. Azt igen, hogy evés után desszert, de éhesen nem édességre vágyom.

A sok cukor pedig semmiképp se jó, nehezíti is a megfelelő tápanyagbevitelt, ha az energiabevitel jelentős része ilyen üres kalória... A vércukrot is megdobja, a fogaknak pedig semmiképp sem jó (a fogmosás egy dolog, az egyetlen tényező. bár szerintem a genetikán múlik a legtöbb, viszont ha tudunk tenni érte a táplálkozással, miért ne tegyünk).

Én biztos kipróbálnám, hogy édeset eszem, de nem olyan cukrosat, akkor mi történik. Még ha cukrot használ az ember, akkor is egészen más mennyiséget igényelnek a különböző ételek, annak idején az édes kenyereimben pár deka cukor volt, mégis jók voltak. Ma sem mindegy, mit eszem, a kakaós és kávés sütik jóval több édesítést igényelnek, a gyümölcsök is tudnak segíteni, többet, mint a cukortartalmuk alapján várható... Az édesigény le is építhető. Inkább én dolgozom rajta, de a párom is jóval kevesebb cukorfélét használ ma már (csokiszószba feleannyit s ugyanolyan édesnek érzi, mint rég).

Nekem 5g eritrit vagy xilit már hatalmas mennyiség, egy jó nagy adag sütire bőven elég, igaz, én kókuszt is használok, ami édes ;)

2015. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lehet megpróbálok az alternatív édesítési módszerek közül párat. De a kedvenc csokijaimról, a nutelláról, meg a sütikről nem akarok lemondani. :)

Szerencsére a fogaim elég jól bírják.

Csak a gyomrom gyengélkedik, plusz pörgök és ennyi.

2015. nov. 13. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:

A cukor függőséget okoz, pontosan ugyanúgy, mint az alkohol vagy bármelyik drog. Ezt már tudományosan egyértelműen bebizonyították. Az egészségre gyakorolt hatása sem jobb azokétól. Az elvonási tünetek is ugyanolyan rosszak lehetnek.

Tehát (valószínűleg) nem a te szervezeted működik hibásan, hogy ennyire kell neked a cukor. Minél többet eszel cukrot, annál jobban kívánod, és minél jobban kívánod, annál többet eszel belőle, tehát ez szimpla kis ördögi köröcske, amiben úgy látom jócskán bennevagy. De ez visszafele is működne, tehát ha fokozatosan egyre kevesebbet ennél, vagy más finom ételeket bevezetnél helyettük, lassanként kevésbé kívánnád.


Amúgy van egy-két betegség, aminek lehetnek ilyen tünetei (tehát erős cukor iránti sóvárgás), például a candida, ami egy cukorral táplálkozó gomba okozta fertőzés. Vagy hormonális problémák. Esetleg megkérdezhetnéd az orvosodat.

Bár szerintem nem vagy beteg, csak ilyen az ízlésed.

2015. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!