Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egészséges édesség recepteket...

Egészséges édesség recepteket keresek! Találtam párat főzős oldalakon, ami tetszik. Kíváncsi lennék ti milyen recepteket használtok?

Figyelt kérdés
Párom is és én is szeretjük az édességeket, sütiket. Már kislányom odanőtt, hogy ő is ehet ilyesmit, ezért szeretném, hogy ne csak finom, de egészséges is legyen a süti.
2011. okt. 10. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Ezen az oldalon nézz körbe szerintem... :o)
2011. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bocs a lényeg lemaradt...

2011. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tetszik az oldal, megy a zöld kéz!!! :)
2011. okt. 10. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom kicsit elkéstem, de van egy szuper egészséges brownie receptem.


Egy csésze 200 ml


1 tojás

1/2 csésze édesítetlen almaszósz (én ezt is házilag készítem)

1/8 csésze tej

1/2 banán

1/4 csésze zabpehely

3 evőkanál kakaó

xilit (ízlés szerint, és 2 teáskanállal szoktam rakni bele)

sütőpor


Keverd össze az összes hozzávalót turmixgépben vagy botmixerrel, majd süsd 180 fokon 17-20 percig.


Ebből amúgy nagyon kevés lesz, ha szeretél egy tepsi, rendes vastagságú sütit, úgy a négyszeresét készítsd. És várd meg míg kihűl, mert melegen nagyon puha, szinte folyik, olyan mintha nem sült volna meg, de megsült. Hidegen lesz rendes állaga.


Az almaszósz recept pedig.

Hámozz meg, magozz ki és kockázz fel almát (7 közepes almából úgy 3 és fél közepes befőttesüvegnyi lesz) és tedd egy lábasba. Önts hozzá annyi vizet, hogy félig ellepje, majd forrald fel. Ha felforrt vedd le legkisebb lángra/fokozatra és főzd amíg puha nem lesz az alma. Ha kész még forrón botmixerrel vagy turmixgéppel turmixold össze. Én szoktam hozzá tenni még turmixolás előtt fahéjjat is, úgy az igazi.

2013. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!