Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vannak kevésbé egészségtelen...

Vannak kevésbé egészségtelen vagy akár egészséges édességek gyerekeknek? (bolti)

Figyelt kérdés
pl.: túró rudi (jobb minőségű)

2015. nov. 8. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A csokiba mártott meggy, kakaós mandula és hasonlók még egész elmennek szerintem.

(Én magam már nem enném meg őket, pofonegyszerű jobb édességet készíteni otthon, általam választott édesítővel: mazsola, xilit, eritrit, banán...)

2015. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden a mértéktől függ, én azért a mesterséges édesítőszereket igyekezném elkerülni.
2015. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

aszalt gyümölcs, magvak, almachips, cserpes (vagy hasonló) joghurtok...nekem ezek jutottak eszembe.


A túró rudiba is egy halom cukor van, szerintem még a "kevésbé egészségtelen" kategóriába se illik bele.


De ha van időd rá, csinálhatsz házi müzli szeletet is például, vannak neten receptek :)

2015. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
étcsoki kis mennyiségben, cukor és tartósító nélküli műzliszelet (otthon elkészítheted egyébként pl.), gyümölcsök, gyümölcschips (szintén otthon is elkészíthető pl. alma, körte), finom édes sütőtök, magvak pl. dió, mandula akár egy kis mézzel meglocsolva, gyümölcsturmix vagy smoothie.
2015. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a gesztenyepüré sem rossz (otthon készített, gesztenyemasszából!!!), valamint a túrót is kikeverheted egy kis mézzel, adhatsz hozzá vaníliát, gyümölcsöket vagy éppen egy kis csokireszeléket is.
2015. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

gesztenyepüré helyett: gesztenyeliszt vízzel elkeverve, esetleg hozzá pár csepp barackmagolaj, semmi cukor.

vagy kókuszreszelék simán, kislányom kiskanállal eszi, addig rágja, amíg "ki lehet szívni a levét".

2015. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: direkt írtam, hogy gesztenyemasszából. A legtöbb gesztenyemasszában semmilyen cukor vagy adalékanyag, tartósítószer nincs, csak gesztenyemassza.
2015. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én kutattam sokat, hogy olyan gyerek vitamin készítményt találjak, amit szívesen megesznek a gyerekek, akár édesség helyett is. Imádják. :)


Itt tudsz róla olvasni bővebben:


[link]

2018. márc. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!