Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fontos a reggeli táplálékbevit...

Fontos a reggeli táplálékbevitel, nah de hogyan? (sokak gondja is lehet)

Figyelt kérdés

Sajnos soha nem szoktam reggel enni, max 1 túrórudi és délutánig mást nem is eszek. Egyszerűen nem vagyok éhes, főként este szoktam többet enni. A problémám egyszerű, kiskorom óta nem eszek reggel így nincs bennem az a kényszer hogy egyek, ezt szoktam meg sajnos, de tudom hogy a reggelizés a legfontosabb és az dönti el napjainkat.

Tehát kérlek osszátok meg hogy ti mit szoktatok enni vagy ha ilyen gondotok van nektek is akkor mit tesztek ellene? Kicsit lusta is vagyok reggel ahoz hogy elkezdjek főzni stb... Tehát az egyszerűség az fontos szempont számomra!


22/f



2014. márc. 1. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha későn eszel, reggel nem leszel éhes, ez ilyen egyszerű. Próbáld ki, hogy hat után nem eszel semmit, meglátod, reggel kínozni fog az éhség. Egyébként én sem szoktam éhes lenni, ezért először iszom egy bögre teát, vagy tejet, várok picit, utána már tudok enni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy joghurt műzlivel, vagy tál tej gabonapehellyel, Esetleg egy szelet margarinos kenyér párizsival, zöldséggel.
2014. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok ahogy te. Ha reggel muszaj ennem, pl mert megyek dolgozni, akkor gyumolcsot eszem. Mast nem fogad be a gyomrom.
2014. márc. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem reggelizem, de nekem ez nem probléma, nem hiszek benne, hogy reggel enni kell :) Nem vagyunk egyformák, van, akinek nem passzol a reggeli evés, akárki akármit is mond. Esti típus vagyok, délelőtt akkor is alszom még, ha fent vagyok, az agyam se működik, jóval fáradtabb is vagyok, mint este és az éjszaka elején... Ez nekem nem evésidő. Néha tudok enni akár már 9-kor is, de az ritka, többnyire 11-1 között van a reggelim, néha később. Ha a testemnek nem kell, miért kéne erőltetni?

(Ha este 6-kor vacsoráznék, legkésőbb éjfélkor muszáj lenne ennem újra s nekem már az sem evésidő, bár jobban, mint a reggel.)


De az hat, amit valaki írt, hogy ha valami könnyűt eszem reggel, amit képes vagyok (persze többnyire nincs ez, semmit nem tudnék enni teán vagy limonádén kívül, ezek persze cukor nélküliek), akkor utána többnyire beindul a testem és s akkor már többet kér, ne szúrjam már ki a szemét egy kis semmiséggel.


Egyszerűség? Kedvenc gyors reggelim a rántotta vagy tükörtojás ;)

2014. márc. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! A reggelizés elkezdése fokozatosságot igényel. A szó legszorosabb értelmében, tehát először próbálkozz reggelire mondjuk 10db mogyoróval. Aztán 10mogyoró+kakaó vagy kávé. Aztán egy negyed pohár müzli... Ilyesmi. A szervezeted hozzá fog szokni, és akkor már fogsz tudni enni rendesen.


Azzal egyetértek, hogy mindenkinek megvan a saját egyéni ritmusa, de utolsó, szerintem át kéne gondolnod, hogy miért is nem működsz te délelőtt. :) Én is éjszakai ember vagyok, csakúgy mint te, de koránkelés után reggeltől estig tudok hasznos munkát végezni, HA reggelizem. Reggeli nélkül abszolút működésképtelen vagyok...

2014. márc. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Sok évig reggeliztem (nagyritkán még ma is megéhezem felkelés után s akkor nyilván eszem), de kb. soha nem működtem délelőtt. Fizikailag még csak-csak, az rendben van, akár fizikai munkát is végezhetek (bár attól már meg szoktam éhezni :)), de szellemileg a délelőtt nem az én műfajom. Szomorú, de ez van. Nagyon rosszul alhatok, óriási problémáim vannak a reggeli felkeléssel, de a reggeli ezen abszolút semmit sem segít. Viszont ha nem kívánom, nyilván nem eszem.

10 mogyoró pedig már igen komoly étel, teljesen nonszensz, hogy pl. én olyat egyek kora reggel, pedig alapvetően passzol az étrendembe.

2014. márc. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!