Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá! Miért olyan...

Aki ért hozzá! Miért olyan fontos a reggeli?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvastam, reklámokban, dokumentum filmekben, hírekben, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés.

De itt meg is áll a történet.


Én világ életemben lassan ébredő voltam.

Tehát otthonról indulás előtt jóval hamarabb fel kell kelnem, hogy tényleg felébredjek.


Viszont ilyenkor a kajálás egyáltalán nem esik jól.


Egy tejeskávét vagy kakaót, tudok inni, de enni nem.


Pár hónapja próbáltam, hogy márpedig mindenféle képen reggelizek.

Annyi lett az eredmény, hogy a legfinomabb kaját is undorral ettem és tömtem magamba.

A nap folyamán nem tudtam kevesebbet enni emiatt, pl. ebédre vagy uzsonnára vagy vacsira, ezért látványosan és gyorsan felszedtem jó pár kilót.


Semmivel sem éreztem magam jobban a nap folyamán, nem voltam energikusabb, vagy éberebb, vagy akármi.


2015. dec. 12. 12:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#7: Igen, a vércukorszint változása nagyon sokat számít. Bár van, aki eléggé immunis rá, úgy tűnik... De sokan nem, egyesek pedig extrém érzékenyek rá. Már rájöttem, hogy engem éhessé tesz a vércukorszintem megcibálása (jó, van mennyiség, ami végül jóllakat, de irreálisan sok kell úgy). A kiéhezés valóban nem jó, ezért szoktam délután 3-kor mindenképpen megtartani az első étkezésemet, mivel utána már túlságosan éhesen ennék s az több szempontból is rossz. A csak esti evést nem nekem találták ki...

Napi egy nagy étkezés (amit én nem tudok megcsinálni, de sokan igen) sem okoz feltétlenül igen nagy inzulinválaszt, attól függ, mit eszik az ember.


#8: Abban még van is logika. Az én szervezetem kissé bizarr, mivel hacsak nem kifejezetten éhesen fekszem le (amit én kvázi sosem teszek), pompásan jóllakottan ébredek. Alaposan jóllakott vagyok este (na, ez sem szokott előfordulni, szerencsére)? Ajajjj, reggel túlságosan tele leszek... Egyszerűen jóllakottabb vagyok reggel, mint este. Plusz általában fáradtabb s jóval álmosabb is, nem vagyok reggeli típus... :D Érdekes dolgok ezek.

2015. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!