Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem eszünk halat gyakrab...

Miért nem eszünk halat gyakrabban, miért csak karácsonykor van szezonja? Ilyen drága lenne?

Figyelt kérdés

Tudom,mi MAGYAROK,nem vagyunk valami nagy halevő nemzet.Sajnos így van.Pedig nem a hal a legdrágább szerintem,bár fajtától függ.Eltekintve a haltól,én például nagyon szeretem a marhapörköltet,de mivel az a hús vezeti a magasár listát,ezért én egy évben háromszor tudok venni.A vadhúsok,meg a birkahús is elég húzósak.Aztán jön a közepes árkategória a disznóhús,végül amit a legtöbben választanak,az a baromfihús mert olcsóbb.

A lényegre térve,sokan nem tudják,hogy a halak fogyasztásával rengeteg kémiai nyomelemet,omega 3,omega 6 zsírsavakat juttatunk a szervezetünkbe.Nézzük csak meg a távol keleti országok népességeit.Ismeretlen náluk a stroke,agy-érelmeszesedés,szívroham,szívinfartus,és talán az elhízás.Pontosan ezért nincsen semmi bajuk,ezért egészségesek ott a legtöbb ember.Nem úgy mint minálunk.Inkább mondanom se kéne mennyi elhízott ember él itt sajnos.Ennek ellenére sokan tesznek a halételekre,arra hivatkozva,hogy tele van szálkával,drága,íztelen.Erre nem lehet hívatkozni,mert a kiszálkázást,vagy a beírdalást is feltalálták már.A Magyar konyhára,ami nagyon finom(de egészségtelen,ez bizonyított),mindíg is a paprikások,pörköltek,gulyás ételek határozták meg.A halétel viszont nagyon ritka.A tésztás ételekkel se jobb a helyzet,egyes emberek tömik befelé két pofára,aztán csodálkoznak,hogy el vannak hízva mint a disznó.

Én mindezzel nem okoskodni akartam,és nehogy félreértse valaki,még mielőtt nyomdafestéket nem tűrő szavakkal válaszolna,nem vagyok fitnesszguru!.Csak egy olyan átlagos emberke,aki minden hónapban halat eszik,és sokan megkérdik tőllem,miért éppen a halat résesítem előnyben?Hát azért,mert egészséges!Az orvosok sem véletlenül javasolják a testes,kövérkés embereknek halat,de a legtöbben leszarják,és inkább a jó zsíros ételeket zabálják,amit a szervezetük megszokott.Akkor had egyék csak,nekik lesz bajuk,nem nekem . A fagyasztott tengeri hal sem olyan drága,mint sokan azt hiszik.

És hogyha minél több ember enne halat,talán nem is lenne drága.Csoda e,hogy marhahúst kevesen fogyasztanak,és ezért ilyen drága?Csirkét meg rengetegen,azért olyan olcsó.Mindez az egész az én véleményem,nem kell mellre szívni.Halat én is csak minden hónapban kétszer eszek,de akkor rendesen.Ha meg valaki azért nem szereti a halszaga miatt,akkor forgassa bele citromlébe,ami kiválóan elveszi a halszagot.



2016. jan. 18. 12:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Mert ebben az országban nincs ételkultúra, csak a pofa nagy. Se a sajthoz, se a halhoz nem értünk semmit. De még a húsokhoz se nagyon.
2016. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nézz körbe jobban...


Van ahol a vadhús egy árban van a sima sertéssel.


A marhahúsnak is vannak olcsó részei amik kiválóak pörköltre pl puha hátszín vastagabb részei, vagy a csontos hátszín is elmegy csak le kell szedegetni a csontról, vagy megkérni a hentest hogy vágja le róla.

Vagy ott a lábszár, de még ennél is olcsóbb a marhapofa, csak az ritka néhány hentesnél.

Ha két kilót veszel nem halsz bele abba a kb 600 forintba amennyivel többet fizettél mintha sertést vennél.


Engem az ilyen halfilék, meg egyéb dolgok jól sem lakatnak,a legtöbbtől hasmenésem van. És kb ugy néz ki a pangasius is nálam, hogy a 70 dekás filéből kb 30 deka marad mire megsütöm, a többi elpárolog.. Lényegében nem is kapni normális halat az áruházakban, csak ha az ember eljár horgászni, és mivel elég sokan járnak én nem merném állítani, hogy kevés halat esznek idehaza az emberek.


Inkább azt állítanám, hogy a bóvli import hulladékokat nem eszik meg!

2016. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Melelsleg ne haragudj de nem azon múlik a hús ára, hogy mennyien fogyasztják..


Az ipari csirke amit a boltban kapsz tojástól vágásig 6 hét alatt kész! A zúzájuk azért olyan kicsi, mert életük első 3-4 hetében tápoldaton nőnek, meg kapnak egy nagyon kevés kukoricadarát, az utolsó 2 hétben kapnak csak normális tápot, amikor az a cél már, hogy kiürüljenek a "tápoldat" anyagai, illetve a "határérték" alá csökkenjenek, hogy átmenjen az állatorvosi vizsgálaton a minta.


Egy normális falusi csirkének amelyik rendes takarmányon nő fel akkor a zuzája kb mint egy kisebb tojás.



A Marháról meg annyit, hogy az ipari marha amit a boltban veszel 17-18 hónapos koráig kb borjú vagy növendék, de 20-22 hónapos korára már komplett kész marha.

Szóval kicsit tovább kell tartani, etetni, oltani, mint a 6 hetes ipari csirkét.


Ellenben egy háztáji marhát hagynak legalább 3-4 éves koráig nőni. Aztán vágják le, vagy elletik..

2016. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Ahol én lakom (Bp), lehet kapni egész évben, több félét. Én spec nem szeretem, emiatt azt sem tudom mennyiért. Nem gondolom az egészséges táplálkozáshoz muszáj halat enni.
2016. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

Aki egészségesen akar táplálkozni szerintem, jobb ha bolti halevés helyett inkább beszedi a tablettát meg a multi vitamint.


Az import halakkal az a gond, hogy szennyezett mind, a konzervek is.. Tele higannyal, egyéb szenyvízből felvett dolgokkal lásd, pangasius botrány.

A tengeri halak szerintem még a sötétben is világatanak, az a rengeteg atomisérlet víz alatti robbantás, a fukushima katasztrófa stb.. Nem tűnik el a hatása 1-2 év alatt..



Az itthoni tóbol fogott halakkal meg az a gond, hogy a rengeteg horgász teledobálja a tavakat mindenféle aromával, mellesleg sok esetben férgesek a halak.



A fagyasztott halnál nem gond a férgesség, mert a sokkoló hűtés miatt elpusztul még a pete is, a pácolt halak már érdekesebb téma amikor van amiben még a belét is bennehagyják..

2016. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
3-AS!Pontosan úgy van,ahogy leírtad,mert én is dolgoztam ilyen csirketelepen,és hat hét után szállították az utolsó útjukra.Én ott kezdtem el az életemet,24 óráztam.Ég,és föld a házi,meg a bolti tápos csirke között az íz!És ahogyan írtad,nagyon kicsi a bolti csirke zúzája,a házié,meg mint egy tojás.
2016. jan. 18. 13:06
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Hát, hogy tik miért nem esztek több halat, azt más honnan tudja ? Én azért nem, mert undorodom a szagától.
2016. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Pont az Íz miatt lett aztán kitalálva, az ipari csirkére a "festés" amikor az utolsó két hétben a tápjukba kurkumát kevernek, és a vágás után is kurkumás vízben "pácolják" a csirkét.


Ettől lesz egy kicsit jobb íze a húsnak. Kezdetben ez tiltva volt ugye, de aztán győzött a pénz.

Hiszen a kurkuma csak egy ártalmatlan növény és ez igaz is...


Csak amikor te bemész a boltba és tábla csokit akarsz venni, akkor nem táblacsokit kapsz hanem egy fóliába csomagolt barnaszínű kemény valamit aminek csokoládé íze van, és a benne felhasznált anyagok (tökmindegy mik azok) az egészségügyi határértéket nem lépik túl.



Kb ilyen a bolti csirke is..

2016. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem eleg ha ranezel a terkepre, maris fogod tudni a valaszt.


En szemely szerint nem szeretem a halat, utalom meg a szagat is, de a felesegem meg a lanyom szinte minden heten esznek. Egy lazacfilet pikk-pakk meg lehet sutni.

2016. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ahogyan az előbb is írtam,ha valaki undorodik a hal szagától,van rá gyógymód!Mielőtt paprikás lisztbe forgatjuk a halszeletet,vagy halat(pl. kárász,törpeharcsa)forgassuk bele frissen facsart citromlébe.Ez azért jó,mert a citrom kiválóan elveszi a sokak átal nem kedvelt halszagot,viszont a halhús finom marad.
2016. jan. 18. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!