Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót várnak el a...

Mennyi borravalót várnak el a pizzafutárok?

Figyelt kérdés

Nem egyszer nagyon csúnyán nézett rám a pizzafutár, mikor odaadtam a pénzt, pedig minimum 100-150 forintot mindig adok (általában egy ezresre szoktam kipótolni, pl 850+150).

Ez tényleg kevés lenne? Most mennyit várnának egy ilyen összeg mellé? Ti mennyit szoktatok adni?


2016. jan. 20. 20:41
 1/6 Morozov ***** válasza:
100%
10%-ot illik adni, és az az esetedben meg is volt. Nem lehet okuk panaszra.
2016. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Semennyit nem "illik" adni egy futárnak.

Ő nem egy pincér, aki akár egy órán át, vagy tovább kiszolgál.

A postásnak sem adsz borravalót, aki úgy dobja be a leveleidet a postaládádba, hogy nem is találkozol vele.

Abba is gondolj bele, hogy a futár kap alapfizetést, kap költéségtérítést ( benzinre), és ha csak napi 20 pizzát visz ki, és mindenhol kap 150 Ft-ot, akkor van havi 30 000 Ft. adómentes pluszjövedelme!


Az átlagos, "illendő" borravaló a számla 10-15%-a.

850 Ft-os pizzánál 150 Ft ezt meg is haladja ( 17,6%).

Ha a futár erre "csúnyán néz", akkor felhívom a helyet ahonnan rendeltem, és panaszt teszek, és legközelebbi rendelésnél kikötöm, hogy az a futár nem hozhatja.

Nem tőled, mint ügyféltől fognak megválni...

2016. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Igazából akkor "várják el", ha a halál f-ba kell elmenniük a kiszállításánál, de igazából számomra is kérdéses, mint sok más esetben, hogy miért is kellene borravalót fizetni.
2016. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves 2#!

Egy összeszokott régóta együtt dolgozó vendéglátós csapat bizony tőled, az ügyféltől fog megválni, ha nagyon akadékoskodsz. Hidd szépen el

2016. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: ami magyarázatot is adna arra, miért megy tönkre annyi vállalkozás.
2016. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor19... válasza:
Én csak akkor várom el ha a 3-4dik emeletre kell felfutnom a kajával.
2017. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!