Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért szégyellik sokan, hogy...

Miért szégyellik sokan, hogy nagy a hasuk, miután sokat ettek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Az emberi természet olyan, hogy nem mindig képes helyesen megítélni, hogy mikor elég. Ezt elég gyakran érzem manapság én is mondjuk. Pedig ha eggyel vagy kettővel előbb abbahagyná... úgy is teljesen jóllakottan állhatna fel, és nem érezné annyira kényelmetlenül magát. Mondjuk ez azért is van, mert az ételek úgy vannak elkészítve direkt, hogy nehezen lehessen abbahagyni (más szóval inkább élvezeti cikként fogyasztják), és az a probléma ezzel, hogy ha szokássá válik ezeknek a fogyasztása, akkor amellett, hogy az egészségre nézve sem jó, nagyon nehezen lehet leszokni róla. Szóval megértem azt, akit zavar a nagy has, mert valójában az a túlevést, a kapzsiságot, a habzsolást, és az önuralom hiányát jelzi. És ez ugyanúgy vonatkozik az egészséges dolgokra is, abból se jó a túl sok, és inkább csak a régi beidegződés, hogy együk magunkat degeszre, annak a maradványa ez.
2016. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de teljesen fura, amikor egyesek azon sírnak, hogy este nem annyira lapos a hasuk, mint reggel. Pedig ez természetes. No persze, ha valaki puffad vagy gyenge hasizomzat miatt türemkedik ki a hasa, az más, de rengeteg tini akad ki azon nap mint nap, hogy nem lapos a hasa nonstop...


A sok evéssel nincs baj, ha az embernek annyira van szüksége. Ráadásul a nagy térfogat nem jelent nagy kalóriamennyiséget is egyben... Pár kiló bevitt anyag pedig azért gondolom, látszik egy vékony alakon.

2016. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert akkor látszik rajtuk, hogy milyen falánk lusta disznók. :)

Manapság sokkal többet zabálnak az emberek, mint amennyit kéne. A régi öregek, akik egész nap kint kapáltak a földeken, ők nem ettek ennyit. Ma meg mindenki ül a kis légkondis irodájában, nassol össze vissza, és csodálkozik, ha folyton nagy a hasa, uram bocsá' elhízott.

Valahol tudat alatt ezt legtöbben tudják, ezért...


(Jó, hát magamról is beszéltem amúgy. :D)

2016. márc. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem spontán zsíros a pocim, szóval mindig domborodik! Pedig máshol nincs rajtam semmi háj! :D
2016. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!