Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen finom és egészséges (!...

Milyen finom és egészséges (! ) ételrecepteket tudtok?

Figyelt kérdés
Borzasztó egészségtelen kajákat szoktam enni...gondoltam rátérek az egészséges étkezésre,de nem találkoztam még abszolút egészséges és finom kajával:D Sajnos nagyon szeretem az ízes kajákat.. na mindegy,szóval zöldséges kaják vagy ilyesmi? Saláták? Mindenféle receptet szívesen fogadok!:)
2010. ápr. 5. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem az a lényeg, hogy megismerd, milyen az ételek tápanyagtartalma, azaz mennyi zsír, fehérje és szénhidrát van bennük - ezek adják az ételek kalóriatartalmát is.


ha áttanulmányoztad, máris fogod látni, melyek azok az alapanyagok, amelyekkel szabadon garázdálkodhatsz - és onnan a határ a csillagos ég. főzni jó, izgalmas utazás vár rád :)))

2010. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
első voltam: a zöldfűszerekkel (pl. kapor, petrezselyem, borsikafű, kakukkfű, bazsalikom, rozmaring stb.) is csodálatosan lehet fűszerezni, nem kell mindennek fűszerpaprikától piroslania. nagyon változatossá tehetik az ételeket az új fűszerezések is.
2010. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem is annyira a kalóriákkal van nekem gondom,hiszen így is nagyon vékony vagyok,akaratomon kívül,tehát az nem zavar. Csak szeretnék több zöldséget enni pl (nagyonnagyon keveset eszek), de nem tudom,hogy kell belőlük finomakat csinálni,meg pl barna kenyérhez mit egyek,meg ilyenek:)
2010. ápr. 5. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
én mondjuk imádom a vegyes salátát: paprika,paradicsom,uborka,hagyma - felkockázod, kicsi ecet és cukor rá és bármilyen kaja mellé finom. Mondjuk párolt csirkemellel is isteni és egészséges!
2010. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

első kettő voltam. zöldségekből kiváló pástétomokat lehet készíteni, melegszendvicskrémként barna kenyérre kenni, rászórni sajtot, és meggrillezni :)


mondok egy receptet, amit nemrég csináltam:


Csicseriborsó krém, más néven humusz

265 g (1 doboz konzerv) csicseriborsó

50 g szezámmag

1 gerezd fokhagyma

0,5 tk. köménymag

1/2 citrom leve

1/2 csésze víz.


A borsót lecsepegtettem, leszűrtem, majd összeturmixoltam a fentieket.

Tálaláskor megszórtam pirospaprikával, metélőhagymával és olívaolajjal, és pirítóst adtam hozzá.



Nyers zöldségekhez lehet csinálni mindenféle mártogatósokat (sajtos, kapros, zöldfűszeres). Sajtoshoz mondok egy végtelenül egyszerűt: tejfölt vagy natúr joghurtot kikeversz krémsajttal (ami műanyag hurka alakú), teszel bele petrezselymet, és kész. A sajt helyett tehetsz bele natúr túrót és kaprot is, egy kis sóval. Sárgarépát hosszában 3-4 cm-es hosszúságra darabolsz, és belemártogatod. Más nyers zöldséggel is fogyaszthatod.


Annyi ilyen szakácskönyv van, biztos találsz kedvedre valót akár a könyvesboltban, akár könyvtárban, akár a neten.

2010. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Natur joghurtba vagy kefirbe, fél citrom levét, 1 tk ételízesitőt, borsot, rozmaringott, bazsalikomot elkeversz

ebbe csirkemellet vagy pár kis combot, szárnyat bepácolsz pár órára, olajozott tepsibe zutyintod az egészet alufoliával lefedve 30-40 sütöd.

2010. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most tavasszal én a zellert,paradicsomot,káposztát,krumplit választottam-ezeket párolom.dinsztelt hússal,főtt tojással,rizzsel tálalom,csak úgy magába is szeretem ,minden nap készítem.ZS
2010. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsnek az almát használom-minden fontos anyag benne van,nem drága,mindíg van itthon.Almáspalacsintát meg almalekvárt is készítek belőle.ZS
2010. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam hogy zöldségeket ennél,


1 doboz kukorica, 1 doboz zöldborsó, 1 fej vöröshagyma apróra vágva, 3 paradicsom szeletelve,

5 ek majonéz, 1 ek mustár, 3 ek tejföl, só, bors.


A hozzávalókat jól összekeverjük, az öntetetett a zöldségekkel eldolgozuk.

2010. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm szépen,mindet ki fogom próbálni!!:) Ilyesmikre gondoltam..párolt zöldségek,mártogatós dolgok stb,mindegyik válasz hasznos:)
2010. ápr. 5. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!