Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ettetek már pithayát (sárkányg...

Ettetek már pithayát (sárkánygyümölcs, dragon fruit)?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor milyen íze volt?Miért ilyen drága?(1780 Ft/db áron adták az auchanba)

2016. máj. 13. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettem. Jól néz ki, íze viszont nincs valami sok.
2016. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem, totálisan jellegtelen íze van. Viszont a magja könnyen csírázik és nagyon szép virága van.
2016. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép belülről is, de borzasztóan seízű.
2016. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért drága, mert egyrészt messziről kell hozni, másrészt nagyon kevesen ismerik és veszik.

Az íze pedig valóban jellegtelen. Egyszer érdemes megkóstolni, vagy különleges alkalmakra, különleges ételekhez hozzávalónak venni, de rendszeresen ezt enni ilyen áron biztosan nem éri meg.

2016. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 1-2 hétben ez vagy a 4. ilyen kérdés. Kérdező, te valami sárkánygyümölcs-nagykereskedő vagy és így akarod a cuccot reklámozni??


Ahogy az előző 3 alkalommal is írtam: a világ talán legíztelenebb, vízízű gyümölcséről van szó, amit főleg koktélok dekorálására használnak, nem fogyasztásra. Nyugodtan hagyd ki.


Ha már költenél luxusgyümölcsre, akkor alkalmanként lehet kapni az említett ár környékén érett mangót, amit repülővel hoznak. Az ízbeli különbség a zölden leszedett, hajóval szállított és kényszerérlelthez képest hihetetlen.


A medjool datolya is nagyon finom, onnan ismered meg, hogy sokkal kevésbé szikkadt, mint a közismert verzió és 5-6000Ft kilója.

2016. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem Ázsiában, nekem ízlett. Amit Európában kapni, az vízízű.
2016. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a barcelonai piacról hoztam haza pár éve, az nem volt rossz. Itthon még nem láttam, de olvasva a hozzászólásokat, nem is bánom. :) Kaktuszfügét viszont már láttam itthon is, de abból a kinti sem volt olyan jó, mint a pitahaya. (Ráadásul az tele van magokkal.)
2016. máj. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én a Tescoban vettem 1000 Ft ért de nincs semmi íze.
2016. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik hogy nem erős az íze, lédús, különleges. Én szeretem. Én télen is szoktam venni, de nyáron felér egy fagyival ha hűtőbe teszem előtte.
2017. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!