Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért egészséges a Hajdina,...

Miért egészséges a Hajdina, árpa, köles?

Figyelt kérdés
Illetve miért egészségesebb, mint a rizs?
2016. máj. 31. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A GI %-a alacsonyabb a hajdina, árpa, köles esetében, ami azt jelenti, hogy ezek lassú felszívódású ch-t tartalmaznak, tehát sokkal később éhezel meg.

A rizs GI %--a magas, így a gyorsan felszívódó ch-ra hamarabb éhezel!


[link]


[link]

2016. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lassabban szívódik fel, és nem emeli meg annyira a vércukorszintet. Ám ha egészséges vagy (nem fogyózol és nem vagy cukorbeteg), akkor rizst is nyugodtan ehetsz, semmi bajod nem lesz tőle.
2016. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizonyára amit írtak, de a rizst is eheted a felszívódását lassító ételekkel s abból is van barna.

A laktató hatás nagyon emberfüggő, a párom betol egy kupac fehér rizst banánnal, mazsolával, kakaóval és lenyomja a 8 óráját (könnyű fizikai munka), majd hazabiciklizik s még a hegyre is felteker, amennyiben elég volt a reggeli kalóriatartalma. Őt pont nem laktatja kevésbé a merő gyors ch.

Általában persze az van. Engem pedig a lassú sem laktat jól (a szénhidrát laktat legkevésbé, általánosan, én ennek extrém esete vagyok. szénhidrát? mintha nem is ettem volna), viszont a kisebb inzulinválaszú ételek jobban esnek. A mennyiség azért többet számít e téren, inkább eszem egy deka fehér rizst, mint rengeteg lassú ch-t, jobb.

2016. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valaki érti, hogy a hármas válaszoló miért írt önéletrajzot, holott a kérdésre egy szót sem pazarolt??


Azért, mert gluténmentes gabonák. Pont tegnap olvastam erről bővebben: [link]

2016. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: a 77%-os a ketogénpaleós baromságait mindig leírja és sosem válaszol a kérdésre. Ja és a párja étrendjét is kívülről tudjuk már. Meg azt is, hogy ők pont máshogy működnek mint minden ember és más tápanyagokból veszik az energiát mint az emberiség 99,99%-a...


Az alacsony glikémiás index miatt jók a fent említett ételek :)

2016. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :-)
2016. máj. 31. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!