Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 3-ad, vagy 4-ed unokatestvérek...

3-ad, vagy 4-ed unokatestvérek párkapcsolata mennyire egészséges, vagy egészségtelen?

Figyelt kérdés
etikus,vagy sem? szabad vagy nem? csomó ilyen esetet láttam már.nem etikátlan picit?
2015. okt. 27. 12:12
 1/7 anonim válasza:
31%

Jogilag szabad,de gusztustalannak tartom és én nem is kockáztatnék a genetikai bajok miatt egy gyermeket.


31/N

2015. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Mitől lenne etikátlan? Nem mindennapos a mi kultúránkban, bár mint egy korábbi kérdésedre írtam, a negyed-unokatestvérét nagyon kevés ember ismeri. Genetikailag semmilyen kockázatot sem jelent.
2015. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a társadalmat megosztja. én ismertem olyan idős személyeket,akik első unokatestvérekként kerültek össze. az azért durva. de hallottam másod,harmad unokatestvér kapcsolatot is. szerintem a többség visszataszítónak tartja. 4 ik generációnál már talán nem érdekes annyira. de a 3 ik nál talán még kicsit furi lehet.
2015. okt. 27. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyira tűvoli rokon, hogy az már abszolút nem etikátlan.
2015. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
A harmadik unokatestvéreknek összesen 32 üknagyszülőjük van, ebből 2 közös. Gyakorlatilag semmit sem jelent.
2015. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Genetikailag, törvényileg sincs akadálya, "társadalmi" szempontból sincs szerintem, az ilyen "unokatestvérek" sokszor már nem is ismerik egymást, hisz a "családi összejövetelek" sem terjednek ki ilyen nagy körre. Egyedül akkor tartom problémásnak a dolgot, ha gyerekkortól jól ismerik egymást, szinte együtt nőnek fel, akkor fura.
2015. okt. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Itt, ahol én élek, a törvény tiltja negyedfokú unokatestvérek házasságát, a genetikai bonyodalmak miatt. Mármint erre hivatkoznak, de pontosan már nem emlékszem, hogy ez a veszély mennyire valós. Ötödfokútól arrafelé engedélyezett a házasság. Az egyszerű nemi kapcsolatot nem tiltja semmi, sem azt, ami nincs legálisan elismerve (párkapcsolat, összeköltözés szerződés nélkül stb). Gondolom, nagyjából ugyanígy van más államokban is, legalábbis a keresztény többségű államokban. Egyes kultúrákban például nem probléma egyáltalán, ha a nagybácsi elveszi az unokahúgát, ott valószínűleg a törvény nem szól bele ennyire.
2015. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!