Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy akik nagyon durván odafigyelnek, hogy mit esznek sokszor nagyon frusztráltak és többnek hiszik magukat az átlagnál?

Figyelt kérdés

Tehát azokra gondolok, akik számolják a kalóriákat, meg azt, hogy miből mennyit ettek, tehát, hány gramm szénhidrát, fehérje stb, mindent precízen kimérnek. Sokszór vettem észre, hogy támadják azokat akik átlagosan esznek, meg ki vannak akadva, hogy, te hogyan vagy képes szénhidrátot enni, meg, ez mind szemét, meg egészségtelen vagy... és vinnyognak mindenen. Meg van bennük valami felsőbbrendűségi érzés, amolyan "táplálkozásnácik".


Nem értem legalábbis miért kell leszólni valakit, ha nem csak egészségesen eszik. Én például szinte csak fehér húst eszem (hal, pulyka/csirkemell), illetve minimális disznóhúst, de abból is csak a soványakat. Illetve napi szinten többször eszek zöldséget, gyümölcsöt, eszek köreteket is tehát rizs, tészta, krumpli, simán megy a saláta/párolt zöldség mellett. Viszont nem riadok meg a hizlalóbb ételektől sem, tehát pörkölt, lecsó, rántott dolgok... édességet is eszem minden nap 1x, igaz ez valamilyen tejtermék, üdítőt viszont nem fogyasztok. Aztán még se vagyok elhízva, sőt egészen jó formába vagyok, semmi betegségem nincs stb. Mozogni is csak heti 3-4 alkalommal megyek le kondizni 1-2 órára.


2016. jún. 4. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak mesiás komplexusos emberek, akik csak az egészséges életmód prófétaként érzik jól magukat. A legtöbben pedig így próbálják meg levezetni a frusztrációt, amit az ilyen szemét kaják kívánása kapcsán éreznek. Tapasztalat, én is rengeteget piszkáltam a környezetemet akaratom ellenére, mert elöntött az epe, ha láttam a kockahasú öcsémet pizzát zabálni, miközben én rágtam a salátát.
2016. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lecsó hizlal?
2016. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit írtál mozgást, az elég sok, kondiból nem is kell több...


A lecsó és a pörkölt szerintem fogyis egészségkaja (ha jó az alapanyag, de máshogy sem áll rosszul), de ugye erről is mindenki mást gondol s azért számít az étrend egésze is... :D


Nos. Egy szintig érthető, hogy az ember olvas és tud vagy tudni vél s más szemmel nézi az átlagember olykor igen riasztó ételeit. Bár én mindig is durvának éreztem pl. az 1 kiló cukrot tartalmazó, de egy 2 gyerekes családban mondjuk azonnal elfogyó sütit... S az még süti, pár liter italba is bele lehet pakolni egy csomó cukrot... Erre érzékeny voltam mindig is.


De van egy durvább szint. A túlzott "egészségtudatosság" betegség, aminek saját neve is van. Nagyon egészségtelen, mert az ember szinte semmit nem hajlandó megenni...

S ha nekem van egy teljesen OK s számomra egészséges étrendem, amivel jól elvagyok, attól még nem kell megbolondulnom s egyrészt kiakadnom, ha eltérek tőle, de főleg mások különbejáratú életébe és táplálkozásába nem szabad belekötnöm (egyes esetekben érthető, de most nem arról van szó, hogy a cukorbeteg anyánk kanállal eszi a cukrot). Én sem szeretném, hogy ők kössenek bele az enyémbe, ha ideális, ha nem.

Kell egy kis lazaság. Illetve ha valaki boldogan aszkéta, legyen, nekem kell. A legtöbbünknek kell, a csudába is. Sokat érünk egy jó étrenddel (bár sokak már túlzásba viszik a dolgokat), ha közben szenvedünk, kaparuk a falat vagy bűntudatunk van, ha megiszunk egy habos kávét vagy elfogadjuk a nagyi sütijét.


Támadni egyértelműen nagyon helytelen. De térítgetni is. Engem már az zavar, ha valaki egy másik ketogén diétázónak előadja, hogy mit képzel, 8 hét után kilengett s arra gondol, hogy újabb 8 hét után megint lazíthat kicsit? Amíg le nem megy a fölösleg (ami éveket is igénybe vehet), napi 20 gramm ch alatt kell maradni és punktum!

Kristályos borzalom, legalábbis az én szemszögemből. A saját elveinket ne akarjuk már rákényszeríteni másra.

2016. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!