Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezt a meggyes piskótát (pitét)...

Ezt a meggyes piskótát (pitét) hogyan kell elektromos sütőben sütni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=44AgeyEhdNU

Nemigen látok a neten hasonló recepteket. Mi úgy sütjük, mint a néni, sőt, nálunk a "piskóta" receptje is ez, reszelt almával, dióval, mákkal is.

A tészta mennyisége sok talán így, a neten kevesebb liszttel és cukorral látom a recepteket tojásonként, nomeg nem 5 tojással.


A lényeg az, hogy a régi gázsütőben ugyanúgy sült, mint a videóban: fekete lett ugyan az alja, de szépen feljött és finom volt.

Amióta villanysütőnk van, egyszer sem sikerült ez a recept, se alsó-felső, se alsó-felső-légkeverés módban. Írd és mondd: egyszer sem!

Alulról nem kap intenzív hőt és mire az alja is megsül, addigra a teteje csonttá száradt, esetleg túl sötét is!


A pogácsa, egyéb, kevesebb anyagmennyiségből álló kevert tészták, linzerek szépek és a húsokkal sincs különös gond, bár azokat még "gyakorolni" kell.


Csak a húsz perc alatt elkészíthető, kedvenc, mindenki által dicsért piskóta jellegű kevert tészta nem megy. :(


Legközelebb legalsó polcon, csak alsóval lesz sütve. Előmelegíteni így is alsó-felsővel kell, hogy még idén bemelegedjen. Ha megég az alja, nem gond, levakarható. De ha a teteje kemény... :(


2016. jún. 6. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Valami gond van a sütőddel, mert az alsó fűtőszálnak sütnie kell az alját...

A piskóta jellegű tészták tökéletesre sikerülnek az én pici és már hibás elektromos minisütőmben is...

Ha legalulra teszed és úgy sem képes megsütni az alját, akkor valami nagyon nem OK a sütőben. Én fentebbre teszem a tepsit, mert úgy kényelmes, s ha ugyanolyan gyönyörűnek akarom az alját, mint a tetejét, akkor kap pár perc extra csak alsó sütést, ennyi.

2016. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sütödet néezsd meg egy JÓ szerelövel, mert ilyen nem lehetséges,csak ha a sütö nem müködik megfelelöen.
2016. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A 250g cukor és liszt, 5 tojás dolgok alja nem sül ugyan meg, de ahol valamiből kevesebb van, igen, a linzer tésztás alja kicsit barna is lett (hála Istennek).

A tarja mondjuk legalul sült bezárt hőálló üvegben, amikor megnéztük, teteje pirult, alja sült, de nem pirult.

Ha nem égett volna ilyen szépen az aljára a véletlen oda folyt zsír még régebben, már rég járt volna itt szerelő, mert félnék, alul nem is fűt.


:(

2016. jún. 7. 08:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Nektek mennyi idő alatt melegszik fel csak alsón mondjuk 180 fokra?
2016. jún. 7. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak alsó fütést sosem használok, mert értelmetelen ötlet.


Az alsó-felsö meg max. 10 perc alatt 200 fokos.


(Azt meg végképp nem értem, miért kellene alul megégnie a süteménynek)


De valószínüleg az alsó fütöszál vagy nem müködik - alul rá tud égni a szír akkor is, ha csak a felsö süt -, vagy ha müködik is, nem eléggé melegít.

2016. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mèg valami eszembe jutottt: Milyen tepsit használsz? Mert a nemesacélban nehezebben sül az alsó fele, mivel visszaveri a höt.
2016. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vagy acél vagy alumínium, nagy nehezen pár hete rájöttem, hogy feketét kellene. Abban kisebb anyagmennyiségű kevert sült azóta, az nagyon szép lett. Ráragadt kicsit a sütőpapírra, de az szerintem a tészta hibája, eléggé kezdő vagyok. De majdnem ugyanolyan színű volt a teteje és az alja a sütinek.

Azóta is izgatja a fantáziámat viszont a sok lisztes és sok cukros, nem egyszer gyümölcsös "családi" piskóta, ami még sosem sikerült ebben a sütőben... A kérdést az említett tarja hozta ismét elő bennem.


Van a családban (nem villany ugyan, de szerelő végzettségű) műszaki vénájú ember. Van multimétere is, már ha azt így hívják.

Ő fogja tudni, mit kell nézzen? A mért értékekből fogja érteni?

2016. jún. 7. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!