Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig isztok egy kávét?

Kókuszlány kérdése:

Mennyi ideig isztok egy kávét?

Figyelt kérdés
pl egy 2-3 deci hosszú kávé elfogyasztására gondoltam.Én néha azon kapom magam hogy nem tart tovább 5 percnél

2016. jún. 15. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
sima erős feketét iszom kis kávés csészéből 1-2 perc alatt .
2016. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Hangulattól, időponttól, közbeni tevékenységtől függ. 3 perc és két óra között bármi lehetséges.
2016. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Nekem másfél deci, pár másodperctől felfelé. Mire észreveszem, beszippantottam. Nem véletlenül fogy literszámra..

5 perc alatt kettő is bemegy.

2016. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szeretem lassan iszogatni.Munkahelyen uzsonnaszünetben iszogatom, de hagyok a pohárban valamennyit és nap közben rájárok.Itthon meg ebéd után, mikor leülök kicsit gépezni, olvasni, kikapcsolódni, vagy valamin ha gondolkozni kell, akkor agyserkentőnek (például számlaválogatás, egyebek...).Na, ilyenkor órákig iszogatom.Na, a kávézási szokásom miatt már sokan kiröhögtek :D

Azt szokták mondani, hogy a hideg kávé jót tesz a bőrnek.hát lehet benne valami, mert a bőrömmel tényleg sosincs baj.Az én kávém mindíg kihül, mire megiszom.

2016. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Reggeli ébresztő: kb. 20 mp az espressóm :D

Amúgy cappuccinót, lattét elszürcsölök 10-15 percig.

2016. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Férjem: reggel, ébredés után, két szál cigi alatt

délben, egy szál cigin belül.

2016. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10-30 perc között mondanám. Én is szeretek időt szakítani rá, forrón nem tudom meginni az egészet, még tejjel hütve sem, meg amúgy is szeretek kávézni, magát a folyamatot :)
2016. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én forrón szeretem, ennek értelmében nem is sokat cicózok vele. Mire kihűlne, már csak a poharat markolom.
2016. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hosszú kávéról szól a kérdés. Nos, azt általában Németország-Magyarország távon szoktam fogyasztani, és akkor másfél, két óra is eltelik, mire apró kis kortyokban elszopogatom.
2016. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hell-ikon ***** válasza:
Nálam a kávézás már - már majdnem egy kisebb meditációs program. :) Szeretem szépen lassan elkortyolgatva iszogatni a cirka 1-1,5 deci kis kávémat és közben totál kiüríteni a fejemet, kikapcsolni és nem gondolni semmire. Napi 1-3 alkalommal ez alkalmanként 10-20 percbe is beletelhet.
2016. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!