Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy 4 tagú család kb. mennyi...

Egy 4 tagú család kb. mennyi pénzt költ egy hónapban húsra?

Figyelt kérdés
Jó anyagi helyzetben lévő családra gondolok, vegyük úgy hogy a pénz nem számít. Minden féle húst, felvágottat beleszámítva. Igazából az is érdekel hogy ez hány kg húst jelent havonta. Kíváncsi vagyok mennyit lehet spórolni ha valaki(k) vega(k).

2016. jún. 16. 05:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mi harman (felnottek,2ffi, es 1no) vagyunk kozos konyhan, havonta kb 3 csomag 9 dbos pulykataller fogy ( mirelit), kb 5kg csmellfile, es nagyjabol 3 kg daralt marha, 3kg hal. Felvagottbol havi 6-8 csomag talcas szalami (6-8x 200g), halkonzervbol 10-15 siman elmegy, virslit vagy kolbasz sosem eszunk. Nem mo-n elek, igy arat nem mondok. Szerintem ez nem tul sok husfogyasztas,3 emberre/ho. Mindenfele formaban fogyasztjuk ezeket , sutve , rantva, fozve, szendvicsben , zoldsegkorettel. Nalunk eleg draga a hus, de ha zoldseggel kene mindet potolni , ugy h egeszseges es finom is legyen, hat nem sokat tudnek sporolni.
2016. jún. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
17%
Szerintem csak húsra simán elmegy egy hónapban 50.000.
2016. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
24%
De inkább 60-70 -et mondanék.
2016. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak egy ellen példa a havi 70el szemben bérbe hìzlaltatunk disznót kb évi 2 megvan 120-130 ezerből. Az havi 15 ha utolsó csepp mosogatószert üzemanyagot is bele szàmoljuk ami disznóvàgàsra kell. Kb meg ennyit (havi15) el kell költeni baromfira marhàt ritkàn eszünk :(.
2016. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Majdnem mindennap van hús, de havonta 15.000.- Ft-nál nem több. Akkor veszek, amikor akciós és egyszerre több kilót. Otthon kiadagolom és lefagyasztom.
2016. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

nem lehet spórolni azzal,hogy valaki vega. ugyanúgy kell enni attól függetlenül.akkor megvesz helyette mást .pl mondom a klasszikus példát. nálunk rántott hús a menü törtkrupmlival. vegáéknál meg rántott gomba/sajt törtkruplival. ugyanúgy ott is meg kell venni . de ez csak egy példa volt.. lehet kicsit olcsóbban kijönnek mint akik esznek húst. de nem jelentős.

a vegánok meg többet is költenek, mint akik esznek húst. már csak a növényis tejek is 5-6x annyiba kerülnek mint a tehéntej. de más helyettesítő is.

amúgyhogy a kérdésre válaszoljak, kb 10 ezret havonta.

2016. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk heti 1szer van minimum csirkmell,de általában heti 1-2szer van valamilyen húsétel,lehet az pl valamilyen tésztafélével,pörkölt vagy darált húsos,pl spagettihez,csilis babhoz.

Én olyan havi 20-30 ezret mondanék.

2016. jún. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Mi hárman 30-35000...
2016. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem 700 g a napi csirke adagom, baràtnőmè 500 g. Napi 1.2 kg hús. Heti 8.4 kg. 1 lg csirkemellhez 1200 Ft-èrt jutunk hozzà.
2016. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi semennyit, vegetáriánusok vagyunk. Viszont nem spórolunk.

Jó minőségű ételekre, drágább zöldségekre is elmegy a pénz.

Avokádó kecskesajttal reggelire, nasi étcsokis szójapuding vagy pl. mandulajoghurt friss maracujával hát nem olcsó pl., ezeket ettem ma.

Mandulatej, mogyorótej, zabtej, bio tejtermékek, teljes kiőrlésű dolgok stb.


Azzal együtt is, hogy terem némi zöldség a kertben, kb. 150-200.000 elmegy az étkezésre. Persze lehetne ennél sokkal olcsóbban is, de nekünk így kényelmes. Igaz nem vagyunk nagy étkűek, szóval ennél drágább is lehetne...

2016. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!