Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen hideg ételeket ajánlaná...

Milyen hideg ételeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Anya nem tudja hogy mi legyen az ebéd valami hideget szeretne készìteni amit nem kell sütni főzni mert a gáz csak felmelegìti a lakást. Mondtam anyának a hideg gyümölcslevest de ő melegen szereti illetve a zacskós levesen kìvűl nem tud levest csinálni. Sajtsaláta, gyümölcssaláta unalmas. Mit ajánlanátok?
2016. jún. 26. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Meleg lecso, hideg tejfel. Gorogdinnye, barnakenyerrel. Akarmik kovaszos uborkaval. Turosteszta.
2016. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc kánikulalevesem a gazpacho: [link]

Sok változata létezik, az alapja a paradicsom, zöldpaprika, uborka, hagyma leturmixolva, fokhagymával, olívaolajjal, bor-, vagy almaecettel ízesítve, vízzel felengedve, jégbehűtve, és kenyérkockával, vagy pirított mandulaszeletekkel tálalva.

2016. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindent, ami pár órát a hűtőben volt már.
2016. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én meggylevest csináltam, és bent pihen most a hűtőben, jó hidegen esszük majd.

De mint írod,nálatok ez nem opció.

Bár a meggylevest kb egy óvodás megcsinálja.

Felrakok fél kg meggyet főni vízben, rakok bele egy pici citromlevet, fahéjat, cukrot, szegfűszeget, rumaromát, főzöm kb 10 percig, majd 2 dl tejben elkeverek egy fél cs. puncspudingot, és belekeverem, összefőzöm és kész is. Isteni..És kb 20 perc alatt megvan, kb a zacskóslevessel egyenértékű az elkészítése.

2016. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De ha tudtok boltba menni van gyümölcsleves por, Knorros, több ízben, csak el kell keverni hideg tejben és kész is...és nem olyan rossz, egyszer meg lehet enni.
2016. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a főzelékek is jók hidegen, tök, sóska, gyümölcs stb... De ha levest nem tud főzni, akkor gondolom főzeléket sem :S
2016. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket :)

Anyával az a baj hogy nagyon válogatös :( A gyümölcsön kìvűl alig eszik meg valamit pl. főzelêket egyántalán nem eszik, én meg már unom a gyümit. 28 êvesen tanult meg rántottát csinálni mikor én 5 éves voltam...pedig szerintem az nem nehéz, én is simán megcsinálom, pedig 15 vagyok

2016. jún. 26. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyetek zacskós salátamixet (saláta,répa,karalábé) ,ha van itthon natúr joghurt,azt sózzátok meg,tehettek bele vegetát,borsot,keverjétek össze, és öntsétek bele a salátába.
2016. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gazpacho, hideg bazsalikomleves, kukoricakrémleves.


Másodiknak pl. fűszeres túróval töltött cukkini-vagy uborkacsíkok, kuszkusszal töltött paradicsom vagy paprika. Citromos-fetás uborkasaláta, marinált olajogyó, paprika, paradicsom.

2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bruschetta..
2016. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!