Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Majonézes salátát nem kedvelő...

Majonézes salátát nem kedvelő férfinak mit ajánlanátok hidegtálra köretnek hideg húsok, fasírtok mellé?

Figyelt kérdés

szóval, lesz 15 fős társaság és ebből csak apukám az, aki nem tud enni sosem köretet, csak önmagában hideg fasirtokat, csirkecombokat, mert a salátákat köretként nem eszik.

szoktam készíteni görög salátát, tésztasalátát


2012. jún. 14. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt majonéz nélkül: borsó, kukorica, srépa...
2012. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes krumpli saláta. Héjában főtt krumlit meghámozom, és felkarikázom. Sorban lerakom hagymakarikával, esetleg főtt tojás karikákkal. Készitek egy jó sós édes ecetes levet,és ráöntöm. Másnap a legfinomabb. Borssal, piros paprikával szórom meg. Férfias saláta.
2012. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csinálj neki cukros-ecetes öntettel: káposzta salit, ubi salit, krumpli-salit.

De ha készítel a tálra pl. fűszerezett túróval (körözöttel) töltött uborka-törzseket, akkor azt hidegen a sültek mellé eheti.


Töltött uborka:

A kígyóuborkát vágd kb. 5-6 cm-es darabokra, vésd ki a belsejét úgy, hogy alól kb. 1 cm-es talpa maradjon. Töltsd meg a kikevert túróval (körözöttel), és az egészet állítsd pl. muffin-papírba. Így rakhatod a hidegtálas tálcára, az ubi leve nem fog a többi kaja alá csorogni.

2012. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*amit említettél, azaz tésztasaláta

*bajor ecetes krumplisaláta

*zöldséges kuszkusz

*főttkukorica

*grill zöldség

*párolt zöldség

*zöldséges fasírtgolyó

*rízsgolyó

*pogács

*kenyérlángos

*töltött zöldséged (paradicsom, paprika, uborka...)

2012. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az én férjem sem eszi a majonézt Én mindent ugyan úgy csinálok salátába, csak neki másfajta "öntet" csinálok: tejföl (esetleg natúr joghurt, hogy lazítsa) mustár, só bors citromlé. Ezt az öntetet (ami majonéz állagú) ugyanúgy használom az ő adagjaira, mintha majonéz lenne
2012. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

milyen az a rízsgolyó? esetleg valami krumpligolyó nincsen?

hát apukám nem salátás, mindig azt, mondja, hogy ő nem kecske :(


szeretnék a kedvébe járni

2012. jún. 14. 11:37
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi ötletet, a töltött uborka is jól hangzik
2012. jún. 14. 11:38
 8/12 anonim ***** válasza:

paradicsommártás, káposztasaláta, vegyes saláta(paradicsom, hagyma, uborka, lilahagyma, cukkoni, borsó, kukorica stb) ecetes fejessaláta, bazsalikomos paradicsomsaláta, sajttál(többféle sajt(trappista, füstölt sajtok, mozzarella ) céklasaláta, savanyúságok (kovászos ubroka, csemegeubi, káposztával töltött paprika, csalamádé stb), zellersaláta, céklás-sárgarépás-almás saláta, kertészsaláta, párolt brokkoli-padlizsán-cukkini-leöntve kis olivaolaj tetejére bazslaikom, oregánó stb

ha olyan hús pl-csirke, pulyka, akkor mehet az almakompót, barcakbefőtt, főtt húshoz(marha pl) mehet akár joghurtos petrezselyem, vagy tejszínes kapormátás, meggymártás,

2012. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rízsgolyók:


Főtt rízshez hozzáadok nyers tojást és kis zsemlemorzsát, úgy hogy jól összeálljon. Olyan golyókat formázok belőle aminek a közepébe felkockázott sajtot teszek. Zsemlemorzsába hempergetem és olajban kisütöm.


Én így szoktam csinálni...


De szerintem bármilyen zöldség"fasírt" is jó még pluszba.

2012. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mustafa33 ***** válasza:
van krumpligolyó (krokett). A legegyszerűbb ez: csinálj egy sima törvekrumplit kevés vajjal, olyat mint egy sűrűbb krumplipüré, ebből csinálj egyforma gólyókat kb. 2 cm átmérőjűt, ezeket süsd meg hirtelen aranyszínűre olajban.
2012. jún. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!