Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van igény az otthoni...

Miért van igény az otthoni cukrászokra?

Figyelt kérdés
Temérdek olyan ismerősöm van, aki vállal otthon torta sütést. (Akár cukrász, akár nem) Viszonylag sokan rendelnek is tőlük, de nem értem miért. Egyáltalán nem olcsóbb, (sőt!!!) mint a cukrászdában. Meg azért tegyük hozzá, nem mindegy milyen körülmények között készül az a torta...ezt pedig nem tudhatni. Persze nyilván, olyantól rendel az ember, akiről tudja, hogy igényes, normális. De van akinek simán belefér az hogy közben a kutya/macska ott sündörög a konyhában. Ilyen viszont egy cukrászdában soha nem fordul elő. Persze ez csak egy példa, legfőbb szempont mégis az ár lenne, mert ezt a részét nem értem a dolognak.

2016. aug. 3. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat hallottam hogy megsüti pl a zserbót a te tepsidben, és villoghatsz az anyós előtt. Ezen kívül még azt tudom elképzelni hogy rugalmasabb ízválaszték tekintetében, meg glutén/laktóz stb mentesség esetén.
2016. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Süttettem már otthoni cukrásszal (valóban ez a végzettsége), tortát, bejglit, sütiket is. Nem volt olcsóbb, mint az átlagos cukrászdák, viszont tudtam, hogy házi tojást, vajat, tejet, tejszínt használ, a dióshoz én vittem a kertből a diót, nem volt megturbózva pótlóval, semmilyen adalékanyagot nem kevert a cuccba élesztőn vagy sütőporon kívül. Készített teljes kiőrlésű lisztből is néhány rudat, sztíviával. Gyakorlatilag átlag cukrászdai áron vásároltam tőle csúcsminőségű termékeket, ráadásul személyre szabott, nem tömeggyártott cuccokat (volt egy-két kérésem ízesítésben, kinézetben stb.) Én ezért vettem inkább tőle, sajnos, ahogy szélesedett a vevőkör, időhiány miatt elkezdett romlani a minőség, mást pedig még nem találtam.
2016. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom felétek milyenek a cukrászdák, de itt nálunk katasztrófa az összes. Minden sütemény egy nagy margarinos szar, gusztusom nem lenne megenni soha.
2016. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ízben érezhető a különbség. Normális tortát cukrászdában még nem ettem, Mind vajas és gejl.

Plusz rugalmasabbak is, akartam rendelni szülinapra zserbót és a cukrászdában közölték, hogy náluk nincs és amúgy is miért nem tortát veszek születésnapra. Talán azért mert a szülinapos nem azt akar.

Ilyen probléma magáncukrásszal nincs. Ha megtudja csinálni megcsinálja, ha nem akkor ajánl más opciót, de nem tukmálja rád a hülyeségét.

2016. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hadd meséljem el a személyes tapasztalataimat. Van egy haverom, aki cukrász végzettségű. A munkája más, de vállal otthon tortakészítést. Nagyon kreatív, ízléses, és persze finom tortákat készít. Anno a barátnőmnek rendeltem tőle tortát, annyit kértem csak, hogy virágok legyenek rajta, és hogy a saját ízlése szerint készítse el. Olyan gyönyörűt kreált, hogy a barátnőm sírva fakadt, amikor meglátta. Tényleg szép volt, még arra is vette a fáradtságot, hogy vegyen igazi virágokat (marcipán meg valódi virág is volt rajta). Hónapokra előre be van táblázva, én is 2-3 hónappal előtte szóltam neki, és így is alig tudta bevállalni. Nem tudom, milyen alapanyagokból dolgozik, de ízre tökéletes volt, míg a cukrászdás tortákkal kapcsolatban elég sok negatív tapasztalatom volt már. Vagy ha nem is negatív, de nem ízlettek annyira - én mondjuk kifejezetten kényes vagyok a tortáknál a tészta állagára. Szerintem olcsóbban is dolgozik, mint egy cukrászda, bár ez nálam nem volt döntő szempont.

A másik: munkámból fakadóan szinte minden hétvégén esküvőkön veszek részt. Így elég sok esküvői tortát volt már alkalmam megkóstolni, és tudom, hogy a környékünkön melyik honnan származik. Ezt a srácot szoktam ajánlani én is, ha kérdeznek, de mások is, elég jó híre van. Évek alatt eljutottam oda, hogy ha tudom, hogy ő készítette a tortát, akkor feltétlenül eszek belőle, de ha cukrászda készítette, akkor inkább kihagyom. Nem azért, mert az biztos rossz, csak ciki otthagyni a tányéron a háromnegyedét, ha mégsem jön be. (Annyira nem is rajongok a tortákért, szóval nem eszek meg bármit csak azért, mert édes.) A higiéniával kapcsolatban meg inkább megbízom egy házi konyhában, mint egy cukrászatban, ahol alkalmazottak dolgoznak alacsony fizetésért, akik valószínűleg leszarják, mit adnak ki a kezeik közül, és milyen körülmények uralkodnak az üzemükben.

2016. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A lakótelepi átlagcukrászdák tortái gyalázatos színvonalúak. Minden finomságot kispórolnak belőle. Vaj helyett margarin, tejszín helyett növényi habpótló, dió helyett napraforgómag, ócska lekvárok, olcsó bevonók, friss gyümölcs helyett akciós vacak befőttek a süteményben stb. Persze, hogy olcsó.


Egy rendes cukrászdában, ahová margarin, nővényi tejszín és vanília aroma meg más aroma, színezék, vagy dejó be nem teszi a lábát, nem kapsz tortát szeletenként 400 forint alatt.

2016. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan én egy kisebb városban lakom, nálunk se normális fagyi, se normális cukrászda nincs. Talán ezért is van nagy sikerük itt a házi cukrászoknak. Persze itt is van, aki magasztalja a fagyit is meg sütit is, az ilyeneket soha nem értem... talán nem ettek még jót soha életükben, azért nincs viszonyítási alapjuk. Na mindegy. :) Ebből a szempontból értem, ha valaki inkább választ mást cukrászda helyett. Ettem már bűn rossz cukrászdásat és nagyon finom házit. De sokan csinálják csak úgy sunyiban... Azzal meg viszont pórul lehet járni! Se adó, se engedélyek, se semmi, csak hirdetjük magunkat közösségi oldalakon, stb. Én nem merném csinálni, az biztos.
2016. aug. 3. 18:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan annyi mindennek kell megfelelni, hogy nem éri meg magán cukrászatot működtetni. Ha nagyon sok pénzed van, akkor oké, de ez nyilván csak mellékes azoknak, akik házilag csinálgatják.
2016. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Van Budapesten 3-4 neves cukràszda, onnan rendelek tortàt vagy oda megyek ha szüksègem van sütire. De ezeken a helyeken 5-6000 alatt nincs torta. Mondjuk a minőségnek ára van. Házi cukrászba nem bízom és nem is ismerek.
2016. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Dunántúli megyeszékhelyen lakom, nálunk van nemzedékek óta családi kézben lévő, kitűnő kis cukrászda, de ott nem kapsz 14-16 szeletes tortát 3-4 ezer forintért, mint a Daubnerben. 8 ezertől indulnak az árak, mert ők ócska tömegcuccot nem tartanak.:-) Valahogy mégis hosszú sorok állnak nyári délutánokon az isteni kézműves fagyijukért, pedig messze nem az a legolcsóbb a városban. Én még nem tudtam úgy bemenni hozzájuk, hogy valami kis sütit ne vegyek még, annyira guszták és finomak.:-) Szóval, elég sok embernek a minőség a szempont, nem az, hogy óccsó legyen.
2016. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!