Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van igény az otthoni...

Miért van igény az otthoni cukrászokra?

Figyelt kérdés
Temérdek olyan ismerősöm van, aki vállal otthon torta sütést. (Akár cukrász, akár nem) Viszonylag sokan rendelnek is tőlük, de nem értem miért. Egyáltalán nem olcsóbb, (sőt!!!) mint a cukrászdában. Meg azért tegyük hozzá, nem mindegy milyen körülmények között készül az a torta...ezt pedig nem tudhatni. Persze nyilván, olyantól rendel az ember, akiről tudja, hogy igényes, normális. De van akinek simán belefér az hogy közben a kutya/macska ott sündörög a konyhában. Ilyen viszont egy cukrászdában soha nem fordul elő. Persze ez csak egy példa, legfőbb szempont mégis az ár lenne, mert ezt a részét nem értem a dolognak.

2016. aug. 3. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Mészárosról beszélsz? Mert az utóbbi időben nagyon megcsappant a látogatók száma, romlott a minőség.
2016. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Szamos, Auguszta, Ruszwurm a Várban, Villa Bagatelle, Gerbaud mind mind nagyon jó cukrászdák
2016. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mészárosról beszélsz? Mert az utóbbi időben nagyon megcsappant a látogatók száma, romlott a minőség."


No persze. Erről ezek szerint elfelejtették értesíteni azokat, akik szombat délután az utcán végződő sorban álltak.:D


Vannak kitűnő cukrászdák az országban (nemcsak Budapesten, sőt...:-)), azt a minőséget viszont az otthoni cukrászok többsége is tudja, és nem kell engedniük se belőle azon embertípus kedvéért, aki tucatcukrászdai áron akar presztízsfeliratos tortadobozzal beállítani az anyóshoz.

2016. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezzel foglalkozom. Cukrász vagyok, dolgoztam cukrászdában is, de egy ideje itthonról dolgozom megrendelésre. Hogy miért van rá igény? Az igazi alapanyagok, igazi ízek miatt, tehát a minőség miatt. Egy nagyobb cukrászdában futószalag termelés folyik, a mennyiségre mennek, nem a minőségre. Ne tudjátok meg, milyen alapanyagokból dolgoznak, ráadásul teleraknak mindent állományjavító szarságokkal. A "piskóták" állományjavítója konkrétan úgy néz ki mint a 3 napos takony...A puding nem igazi, 20 kg - os pudingpor zsák mindenhol, a burgonyás pogi krumpli porból készül, a gyümis - zselés torták teteje fagyasztott gyümölcs előre elkészített takony zselével és piros ételfestékkel stb. Ja, és nem egyszer kellett a hűtőpultból kivenni a 2-3 napos tortaszeleteket, lekaparni a tejszínhabrózsát, frisset nyomni rá, új papírba csomagolni, oszt vissza tenni eladásra. A higiéniáról pedig csak annyit, hogy persze, ott nem lehet kutya - macska, mint valaki írta az otthoninál, de egér a legtöbb helyen van. Szóval kisebb tételben otthon nagyobb odafigyelést tudsz biztosítani egy termékre, szíved-lelked beleadod, odafigyelsz az alapanyagokra, több időd van szépíteni. Az emberek pedig észre veszik a különbséget.
2016. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De szerintem az is igaz, hogy olyan cukrászda is van, ahol a minőségre is mennek, nem csak a mennyiségre, illetve olyan otthoni kókler is van, aki nem a minőséget figyeli, hanem hogy minél kevesebből hozza ki, így több pénz marad. Tehát így pro és kontra is van szerintem. Köszönöm a válaszokat. :)
2016. aug. 5. 10:58
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, látom, hogy azt szeretnéd megmagyarázni, hogy a cukrászdák jobbak, és a házi cukrászok az igénytelenebbek. Biztos ilyen is van, elenyésző számban. De szerintem aki otthon süt, nem engedheti meg magának a kóklerkedést, mert hamar elveszíti a (jellemzően szűk, de visszatérő) vevőkörét. A házilag készült tortákra inkább a megfizethető minőség jellemző. Vagyis jó minőségű alapanyagokból készül, igényes munkával, de olcsóbban, mint egy minőségi cukrászdában, hiszen jóval alacsonyabbak a járulékos költségek. Ezt félig-meddig úgyis hobbiból, szeretetből csinálja mindenki. Aki félvállról venné, inkább mással keres pénzt szerintem.
2016. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!