Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok krumplit pucolni?

Miért nem tudok krumplit pucolni?

Figyelt kérdés
Ritkán pucolok krumplit, de egyszerűen nem megy. Hámozónk nincs itthon mert anyukám azzal nem tud, én meg késsel nem tudok. Hámozóval csináltam már párszor de jobban is megy azzal. Késsel eléggé szaporátlan nekem, kb 10 perc 1 krumpli... :D az is rosszul néz ki és néha túl vastagon vágom le a héját, hiába figyelek rá. Ami ettől gázabb az az, hogy szeptembertől szakács tanfolyamra megyek. Hogyan tanuljak meg krumplit pucolni?
2016. aug. 18. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Gyakorolni kell. Gondolom a büdös életbe még semmit nem csináltál amihez kéz ügyesség kell. Bármit csinál az ember amihez kézügyesség kell , már ha csinálod , az is gyakorlat. Sajnos ilyen a kézi munka .
2016. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Régebben sokat rajzoltam, meg mai napig szeretek agyagból figurákat csinálni. Ha ez számít. Bár rajzolni elég bénán tudok már... :D
2016. aug. 18. 11:31
 3/6 anonim válasza:
100%

Nem szégyen... nekem nagyszerű kézügyességem van.


De képtelen vagyok késsel krumplit pucolni... hámozóval megy és pont.


Elmész a boltba, veszel egy hámozót, és annyi :) Nem szükségszerű és nem élet-halál kérdése, hogy késsel megtanulj krumplit pucolni. Van, akinek megy, van, akinek nem, ez tökéletesen természetes dolog... nem tudhat mindenki mindent megcsinálni :)

2016. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban inkább a hámozóval gyakorold be, hogy gyorsan, szépen tudsz krumplit pucolni, ha már szakács tanfolyamra jelentkeztél. Ott ugyanis totál kiakadnának azon, ha kis konyhakéssel állnál neki a krumpli hámozásnak.
2016. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hámozót vegyél, ami a kezedre áll, markolni kell, mint egy kést, és egyenesen van benne a penge. nem tudom jobban leírni, de ezzel sokkal könnyebb, mint azzal a "csúzli" alakúval.Áldani fogod, ahogy én is.
2016. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza vam az előzőnek, olyan hámozót vegyél, aminek egyenesen van benne a pengéje és nem merőlegesen a szárára.
2016. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!