Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az óvodában miért nem engedtek...

Az óvodában miért nem engedtek leves evés közben vizet inni?

Figyelt kérdés
Emlékszek az erőleves olyan sós volt,amilyet azóta sem ettem sehol,mindig rohadt szomjas lettem 2 kanál után,és sose lehetett inni,csak a másodikhoz :( :D Persze nem ez a legnagyobb problémám,csak érdekel
2010. ápr. 19. 22:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Dejó dejó:) Végre valaki:)


Én mikor először ettünk együtt a párommal és a husileves mellé vizet ittam úgy nézett rám mint valami ufora, meg a családja is.De akkor nem vagyok egyedül vele.


Az oviban meg valóban a fogak miatt nem hagyják, mert a meleg-hideg nem jó neki.

2010. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Az én fogaim nagyon érzékenyek a hidegre. A jégkrémet mindig enyhén megolvadva eszem, mikor kicsit melegedett. A salátát, gyümölcsöt előre kell kivenni a hűtőből. Sokszor megeszem a salátát a főétel előtt külön fogásnak, mint a szlávok, hogy ne kelljen a hideget és meleget váltogatnom.

Mégis gond nélkül ittam egész életemben vizet a leveshez, pedig igazán érzékeny vagyok erre a váltogatásra.


A másik meg, hogy ha a szülők engednek valamit, azt az óvodában sem kéne megtiltani (kivéve persze, ha az olyan dolog, ami közösségben nem hasznos vagy nem lehetséges).

2010. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes!Az én gyerekeimnek se,és nekem se jutott eszembe vizet inni a leveshez....
2010. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetséges dolog van: (komolyan írom, kérlek olvasd végig!)

A tény, hogy a víz "lemossa" az érzelőbimbókat!

Szakács vagyok, így tapasztalom naponta, hogy a profi kóstoló is vizet iszik, mielőtt bármit megkóstol.

Az első lehetőség: Nagyon ízlik az étel, és a Kicsink azért próbálja újra és újra érezni azt az ízt!

A második lehetőség: Nyuszika nem szereti azt amit elé tesznek, így fordítottja az előzőnek, és menekül attól az íztől!

- Ha ez utóbbi, akkor a konyhán vissza kellene fogni a fűszerezésből, mert a Kicsik sokkal jobban érzik az ízeket, így ami nekünk jó az nekik rendkívül fűszeres!

Csak megjegyzem: egy "Kisember" ösztönösen egészségesebben eszik, mint mi-felnőttek!

Ha van rá lehetőség otthon is meg kellene Vele kóstoltatni az ételt... Mert az biztos, hogy úgy jó, ahogy Ő szereti!

(és RENGETEG zöldséget -nyersen- adni Neki)

2010. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen aki nem akar vizet inni hozzá, azt kényszeríteni sem kell rá, az meg a ló túloldala lenne.
2010. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hú,jó sok válasz érkezett,köszi mindenkinek:D Én a huszas éveimet taposom,de amióta emlékszek mindig ittam akár leves közben is ,ha szomjas voltam.Itthon nem votl iylen szabály,ezért nem értettem az oviban miért nem lehet.. amúgy nekem nem telítette el a hasamat,mindig nagyétkü voltam.:) Viszont a hideg-meleget megtudom érteni,tényleg káros a fogaknak,de ha egyszer túlsózták a levest...:D
2010. ápr. 20. 14:25
 17/17 Hozzászóló János válasza:

Egy családi ebéd alkalmával a párom családjában egy gyerek inni kért. Mire az anyja rászólt, hogy evés közben nem szabad inni, és nem adott neki. Nem akartam beleszólni a nevelési szokásaiba, ezért nem mertem megkérdezni miért nem? De nagyon megdöbbentett a dolog, mert én mindig iszom evés közben (jó, leveshez nem, de ha szilárd ételt eszem, akkor mindig).

Így jutottam el ide, így megkésve, mert megpróbáltam utánanézni, miért nem ihat a gyerek (vagy bárki) evés közben? Mondjuk ha a torkán akad a falat, akkor fulladjon meg, mert evés közben nem szabad inni?

2019. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!