Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért volt büdös a bourbon...

Miért volt büdös a bourbon vanília?

Figyelt kérdés
Penny-ben vettem bourbon vanilin cukrot, most vettem először. Sajnos Dr Oetker nem volt, ezért ilyen Mr Baker, vagy valami hasonló nevűt vettem. Amikor kiüntöttem a cukrot meglepődtem kétszer is, egyszer azért, mert mennyivel másabb, mint a sima vanilin cukor. Másodszor pedig azért, mert nekem nagyon kellemetlen az illata. Nem is vaníliás, inkább ilyen műanyag szag, vagy nem is tudom mihez hasonlítsam. Mindegyiknek ilyesmi az illata? Vagy ezzel a cukorral nem stimmelt valami?

2016. aug. 31. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Alapbol vanilias cukrot nem erdemes venni. Lehet mar venni vanilia magot uvegben, 800 ft korul van es 20kg cukorhoz biztos eleg.
2016. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, legközelebb az lesz ;) De azért várok választ a kérdésre is!
2016. aug. 31. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Az eredeti kerdesre a valasz: nem a vanilia budos hanem az oldoszer amiben feloldjak. Alkohol ha jol gondolom.
2016. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De sima vaníliás cukrot használtam eddig, annak nem volt egyáltalán kellemetlen szaga.
2016. aug. 31. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Soha nem veszek kész vaníliás cukrot. Kristálycukrot darálok ( de jó a porcukor is.) :Beleteszem egy dobozba, bele egy-két rúd vaníliát, és sokáig van vaníliás cukrom.
2016. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A vanilin cukor egy szintetikus aromával kevert cukor,ezt használtad eddig.

A vaniliás cukrot a vaniliarúd és cukor keverékéből készítik ,az illata nem hasonlít a vanilinhoz.

A Penny-ben nem a legkiválóbb a minőség.de ez az árán is látszik ,a vaniliarúd magjait biztosan nem teszik bele.

Készítsd el 20 dkg kristálycukorhoz 1 db vanilirudat darabokra vágsz és legalább 3 hétig érni hagyod. Én csak akkor szoktam ledarálni ,ha porcukrot ír a recept.

2016. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi vanília van benne, akkor barnás, feketés foltokban van benne, ha szintetikus vanilin, akkor hófehér. Az illata is más.
2016. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez barnás feketés volt. Egyébként ízre nem lett rossz végül, csak a szaga ijesztett meg kicsit.
2016. szept. 1. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a fajtát még nem vettem, de egész vaníliarudat már igen (nem Pennyben), és számomra az is rettenetesen büdös, úgyhogy szerintem ez így normális. Az íze rendben van.
2016. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!