Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a neve azoknak a kis kerek...

Mi a neve azoknak a kis kerek cukorkáknak?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban "görög cukor" néven ismertük, de gondolom hogy csak azért, mert mindig akkor jutottunk hozzá, mikor valamelyik ismerős Görögországban volt, és onnan hozott. Most hogy már van internet, nem találok ilyen néven semmit.

Van hasonló jelenleg Magyarországon, azok az apró cukorkák, de azok nem gömbölyűek, hanem oválisak, és sima ízekben kapható. A görög cukornak olyan különleges ízei voltak, mint például a rózsa.

Tudja valaki, hogy milyen néven találhatnék rá?


2016. szept. 7. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az úgynevezett jawbreaker, magyarul cukigumi néven fut. Amerikai édesség, és nem is mindegyiknek van rágógumi a közepében. Idehaza összesen egyszer láttam egy vidéki kisboltban és fel is vásároltam az egész készletet.

Mindenesetre ha tudod, Magyarországon hol lehet kapni ilyet és leírod, azt megköszönném!!!!! :))))))))))))))))))))))

2016. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a jawbreaker nagyobb. (Amúgy a Müllerben lehet kapni) Amit én keresek, azok aprók, kb 1 centi átmérőjűek, és nincs bennük rágó, csak sima keménycukorkák.
2016. szept. 7. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is lehet jawbreaker, én voltam kint USA-ban, és ilyet is árultak.

De úgy is rákereshetsz, hogy "gobstopper". Lehet hogy ez az a fajta amire gondolsz.

2016. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ez sem az. Ezek ilyen egyenként csomagolt kis cukorkák voltak.
2016. szept. 7. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!