Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki garázdálkodik a lisztem...

Valaki garázdálkodik a lisztemben. Ki lehet az?

Figyelt kérdés
Levettem egy bögrét és tele volt bogarakkal. Apró nagyon kicsikék, alig lehet látni őket, alig 1mm-esek és naagyon de nagyon sokan vannak. És talán repülnek is. Belenéztem a lisztbe és ott mégtöbben vannak, a grízbe is és a rizsbe is beköltöztek. Ha nem zsizsik mert annál sokkal kisebb és lárvák nincsenek sehol, és nem lisztmoly mert az nagyobb meg nem ezer van belőle egy csomagban, akkor mi akadályozott meg ma a sütisütésben?
2010. ápr. 22. 19:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
80%

Szia!Panelben laksz?Apró sötétbarnák?És ha megnézed jól elkülöníthetően látható a csúnya fejük??

Mert akkor "panelbogár"!

2010. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ja panelban :D de gyanús hogy csak a gabonatermékekben laknak.
2010. ápr. 22. 19:54
 3/19 anonim válasza:
100%

Hát rossz hírem van...Előbb utóbb mindenhol lesznek.Még a teába,kekszbe,tésztába is!

Nagyon nehéz tőlük szabadulni,szinte lehetetlen...

És nagyon gyorsan szaporodnak :(

2010. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Moly.

Azonnal ürítsd ki a spajzod, mindenbe belemennek, ami száraz.rizs,gríz,liszt,prézli,fűszerek, őrölt paprika,kekszek,nápolyik,dió,mák,szezámmag,szotyi...ha kis pókhálószerű valamit látsz a félrefordított zacskóban, akkor dobd ki.

Tavaly én is így jártam,,háromszor pakoltam ki a spajzot, mert nem találtam őket, csak a falon. A végén kiderült, amikor már csak a konzervek maradtak benn, hogy a karácsonyi száraz mézeskalács maradékot zabálták, amit édes morzsának tettem el, onnan aztán minden megfertőződött.azonnal lépni kell!!!

2010. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a konyhaszekrényben vannak, ott szerencsére nincs sok minden. lisztet, grízt, prézlit kidobtam. tészták, kakaópor, kávé, instant kávé vannak még ott ahol ezek voltak. kipakoltam mindent és kiporszívóztam meg áttöröltem a szekrény belsejét. most vettem le a rizst, abban is láttam, de kidobtam azt is. eddig nem találkoztam velük, tegnap vettem észre mikor levettem egy tálat (amit minden nap használunk) hogy benne vannak. teára rámennek? filteresre? abból sok van...
2010. ápr. 22. 20:01
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt nem rég ilyen a panelban. Csak úgy tudtam tőlük megszabadulni, hogy szinte minden kaját kidobtam, és mindent lefertőtlenitettem. Elég sokára sikerült kiirtani őket.
2010. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
és mivel lehet kiírtani rendesen? most megnéztem a teákat, abba is belemászott 1-2. de nem repülnek, kúsznak. megfigyeltem őket:P
2010. ápr. 22. 20:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már benne van, akkor ne figyelgesd, dobd ki.A lárvákat nem látod, el fog szaporodni abban a zacsiban is.Célszerű egyszer, de nagyon alaposan mindent átnézve és a kicsit is gyanús dolgot azonnal likvidálva kitakarítani-fertőtleníteni.Én is próbálkoztam megfigyeléssel, átszitálással.. csak rosszabb lett.
2010. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel mposd ki az edényeket és a tárolódobozokat is.Akkor eltűnnek,ha csak a szekrényban voltak,de máshol nem.
2010. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor most dobhatom ki azt a sok teát? Rengeteg sok van... az egyik olyan dobozban, ami nem engedi át a vizet és alig tudjuk leszedni a tetejét és még abban is láttam párat...jöhetnek még válaszok!
2010. ápr. 22. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!