Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az energiaital mennyire káros...

Az energiaital mennyire káros a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Hatodikos vagyok, 13/F és egy csomó osztálytársam szinte minden nap iszik energiaitalt. Naponta fél litert, egy litert is. Utánanéztem, és megtudtam, hogy a kávénál is erősebb lehet, és 18 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott, súlyos szívproblémákat okozhat. Meg eleve nem értem, hogy minek egy gyereknek energiaital? Hogy menőzzön vele?

Mennyire káros, és milyen komolyabb problémák léphetnek fel?


2010. ápr. 23. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon, még felnőtteknek is, de egy fejlődésben lévő szervezetnek még inkább.


Veseprobléma, vérnyomás ingadozás, szívbetegségek.

2010. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

bölcs vagy,hogy utána néztél. Amit még hozzá tennék egy átlagos eszpresszó kávé koffein tartalma 7 mg. egy energia ital 32-40 mg. Vagyis jóval több. Gyereknek 18 év alatt még a kávé sem ajánlott.

Azonkívül van még benne egy csomó adalék anyag ami felnőttnek is káros.

jól teszed ha te mellőzöd. Vannak ennél jobb dolgok is az életben.

diet.

2010. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
sokan azt mondják, hogy káros, és tényleg káros is szívbetegeknek, meg terheseknek, stb, ezek rá vannak írva, elvileg 18éves kor alatt nem ajánlatos fogyasztani, bár én is olyan 12-13éves korom óta iszom, kb napi egy dobozzal, (régen 2decis, most már 5:)) de ha dolgozok vagy vmi, akkor elmegy egy nap 2liter is, eddig nem vettem észre semmi károssat, orvos szerint sincs semmi bajom, szal mértékkel lehet nyugodtan, ha nem vagy szívbeteg vagy vmi.
2010. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16:34 es vagyok, lemaradt, h 18/f
2010. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
kissé nevetséges, hogy mindenki rögtön azzal jön, hogy "azért, hogy menőzzenek vele?" arra nem gondoltál, hogy izlik nekik és esetleg aktivabbak lesznek tőle? én is iszok energiaitalt(15) és azért, mert szeretem :) ebben nincs mivel menőzni XD ez csak egy ital
2010. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ízlik nekik? Mi, ez az ízesített sz.r? Aktívabbak lesznek tőle? Álljanak be a hideg víz alá, attól majd aktívak lesznek, ezt garantálom!
2010. ápr. 23. 17:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó a gyerekeknek. Barátom öccse (12éves) reggel kávéval kezd,meg ő is issza az energiaitalt. A szülei engedik neki,hiába tépem a számat.inkább már ráhagyom. Ő nem menőzik,tudtommal a suliban nem issza.De bizti vannak akik azért isszák.

21/L

2010. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezért van olyan sok hiperkatív gyerek és sok hülye lövöldözés, drogos meg alakoholista,meg mindnen mert izlik és ugyna dehogy árt.

De majd ha 30 évesen meghaltál és anyád apád temt el nem utdom mit gonodlnkamajd?

2010. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt a második kommentelőnek irnám:egy csésze kávéban 50-100 mg koffein található, az energiaitalban pedig 80mg/250ml. de tény van hátránya.

Én már leszoktam az energiaitalról és áttértem a kávére mert az energiaital nekem túl gyenge.de te döntesz heti 1-2 nem árt meg és még finom is (én 15 vagyok és napi 3 csésze feketét iszok)

2010. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a kommentemmel arra akartalak rávezetni hogy ha NAPI rendszerességel iszod az energiaitalt akkor áttérhetsz a kávéra és függőségbe kerülhetsz 15 éves korodra pont mint én (az energiaitalt 12 éves koromban kezdtem)
2010. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!