Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az energiaital mennyire káros...

Az energiaital mennyire káros a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Hatodikos vagyok, 13/F és egy csomó osztálytársam szinte minden nap iszik energiaitalt. Naponta fél litert, egy litert is. Utánanéztem, és megtudtam, hogy a kávénál is erősebb lehet, és 18 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott, súlyos szívproblémákat okozhat. Meg eleve nem értem, hogy minek egy gyereknek energiaital? Hogy menőzzön vele?

Mennyire káros, és milyen komolyabb problémák léphetnek fel?


2010. ápr. 23. 16:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%
Sem a kávé sem az energia ital nem való gyereknek..... még felnőttnek is ártalmas.
2010. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Csontjaid, fogaid teljesen tönkreteszi hosszútávon.
2010. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia!Igen eléggé.Bár ha hetente iszol meg vagy havonta 1-et annyira nem nagyon nagy dolog.Mivel egyetemista vagyok eddzésre és más dolgokra nagyon nincs időm naponta 5-8 órát tanulok.Minden nap ittam hell-t így jobban tudtam felkellniés jobban tanultam is.Nekem nélkülözhetetlen volt.Egy nap rosszullettem és a teszt kimutatta az orvosnál hogy vérkeringési zavaraim voltak.Rögtön leálltam vele.Késöbb a 2. tesztnél 1nappal később kimutatta hogy téves mert nem az enyimé volt nekem gyomorkavarodásom volt.Bár ami jó hogy nekem mindíg azt mondták hogy vérszegény vagyok hiába voltam a napon.És hogy vitaminozzak a jó hír hogy az energiaital tartalmaz b12 vitamint így felvitte jól és már az átlagosnál kicsit följebb mentem és a bőrszínem is kezdett változni.Ez az egyetlen dolog ami jó volt :D de attól függetlenül áttértem a millis jegeskávéra az is segít a tanulásban és még jobb is.Igaz hogy nem egészséges annyira de az orvos aztmondta inkább azt ezért meg azért és legalább véd 1 rákfajtától.Szóval inkább kávé.Ne energyzz mert úgyjársz mint én :D
2012. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!