Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teáskanna mire való?

Teáskanna mire való?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés de akkor a vizforraló mire van?

#tea.te #vizforraló
2016. szept. 21. 08:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Régi idők vízforralója. Szerintem virágtartónak is szép lenne.
2016. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,de akkor minek árulnak vízforralót (még a tűzrerakósra gondolok)
2016. szept. 21. 09:05
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Teáskannát régen arra használták, hogy abban szolgálták fel a vendégeknek a teát. Azért sokkal igényesebb volt egy szép virágos vagy bármilyen mintás teáskanna a nappaliban a süteményes tál mellett.
2016. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.

Egyébként mi ma is használunk teáskannát. Van egy szép nagy piros pöttyös teáskannám. Vannak hozzá ugyanolyan színű bögréim, és ebben szolgálom fel a kakaót..:)Sokkal hangulatosabb így a reggeli.

2016. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Milyenre gondolsz?

Van, ami nem dekoratív, abban lehet vizet forralni. Mert nem mindenki vízforralót használ.

És vannak dekoratívak. Én vízforralóban forralom a vizet, de nyilván nem abba teszem bele a filtereket, a cukrot, citromot :) A kannába öntöm át a forró vizet és ott ízesítem. Mert nem szoktam sose csak egy pohár teát készíteni.

2016. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miértb ha a te vendégeid teát kérnének, ki.asznád eléjük a vízforralót?
2016. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem én ugy csinálom hogy vizetforralok aztán kiöntöm egy nagy uveg kancsóba aztán abba rakom a filtert csinálom a teát aztán kiöntöm pohárba
2016. szept. 21. 09:37
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

7: Vizet forralni sokféleképpen lehet, nemcsak vízforralóban.

Van fém kanna. Van olyan üveg kanna, amit be lehet tenni a mikróba. De mi régen simán egy lábasban forraltuk a vizet :)

2016. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Te kancsót használsz. Sokan teáskannát.
2016. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nekünk is van vízforralonk csak nem szeretek benne vizetforralni mert tiszta viszkő lesz meg sok szemét rajta marad és a víz ize is más lesz azért akarok olyat venni mint régen hogy a tűzön forraltuk a vizet,azzal nincs annyi gond szerintem csak külön van már mindenféle aminek ugyan ez a funkcioja csak más néven van és már bele bonyolodtam
2016. szept. 21. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!