Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teáskanna mire való?

Teáskanna mire való?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés de akkor a vizforraló mire van?

#tea.te #vizforraló
2016. szept. 21. 08:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
akkor elvileg ugyan az a funkciója a kancsómnak mint a teás kannának? csak a kancsót lehet tűzre rakni nem?
2016. szept. 21. 09:43
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Mindegy, hogy hogyan hívod.

Ha tűzhelyre szeretnéd tenni, akkor valami fém kell, ami olyan, mint egy edény. De olyat is lehet még kapni, szóval biztosan fogsz találni. De forralhatod a vizet egy lábosban is.

2016. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A vízforraló arra van, hogy elektromos áram segítségével vizet forralj. Ez egy viszonylag új találmány, 20 éve ámulva csodálkoztunk, ha valakinek volt elektromos vízforralója, és manapság sem ritka, hogy valaki a tűzhelyen forraljon vizet.

A teáskanna azokból az időkből maradt fenn, amikor még nem léteztek filteres teák. A forró vizet - amit rendszerint a sparhelten, vagy később tűzhelyen forraltak - beleöntötték a teáskannába, belehelyezték a teafűvel megtöltött teatojást, és állni hagyták, míg el nem készült a tea.

Később elterjedtek a fém teáskannák, teafőzők, amiket közvetlenül a tűzhelyre lehetett tenni, leegyszerűsítve a teafőzés folyamatát.

Miért árulnak még mindig ilyeneket?

Mint mondtam, sokan még mindig a tűzhelyen főzik a teát, amihez a fém teafőző a legpraktikusabb.

A teáskanna pedig dekoratív célokat is szolgál, stílusosabban mutat, ha a vendégeknek ebben hozod a teát, és nem csak egy pohárba belelógatott filtert dobsz eléjük.

Továbbá ma is lehet kapni nem filteres teákat, amik elkészítése elég körülményes lenne teáskanna nélkül.

2016. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Réges-régen, egy távoli galaxisban, a Föld nevű bolygón történt mindez. A britek meg az indiaiak, és mások is, szerették a teát, de a transzformátort, a váltóáramot meg a Paks I-et még nem találták fel.

Főtt a feje a sok teahívőnek, hogy is melegítsen vizet a finom italhoz. Hiába akarja használni az elektromos vízforralót, nincs a konnektorban áram. Sok helyen nem hogy áram, de még konnektor sem volt.

Aztán egy zseniális ember kitalálta, hogy készít egy teáskannát, amit fel lehet tenni a tűzhelyre, abban felforr a víz, és jó lesz a teához. Először műanyagból csinálta, mint a vízforralókat, de az meggyulladt. Nagy volt a kétségbeesés. Szerencsére egy másik zseni kitalálta, mi lenne, ha fémből lenne a kanna? Én megcsinálták a fém teáskannát. Egy vicces kedvű ember még sípocskát is tett bele, ami fütyüléssel jelzi, ha felforrt a víz. Azóta is hasznának ilyet azok, akiknél nincs áram a konnektorban, viszont van tűz.


Azt még Prométeusz hozta.

2016. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oktatást már képbe vagyok :)))
2016. szept. 21. 09:56
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Én a vízforralót nem értem ott, ahol van edény, bár lehet, hogy gyorsabb, ahol olyan a tűzhely. Nekem indukciós főzőlapom van, nagyon gyorsan felforr a víz akármelyik edényben. Utána öntöm az üveg teáskannácskába, beépített szűrővel, amibe a teafű kerül. Praktikusabb és esztétikusabb.
2016. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, miért lenne körülményesebb a teakészítés kanna nélkül. Nekem a teatojás macerás, sosem használtam, de vannak szűrőim. Bögre, szűrő, teafű, forró víz. Általában azért a szűrős kancsót használom, ha már macera, legyen sok tea, amúgyis elfogy.

Teafűnél mindig van valamekkora plusz macera a nedves teafű miatt, de ez megkerülhetetlen s amúgyis megéri. A rendes tea nem filteres szokott lenni...

2016. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%

Többféle teáskanna van. Van fém, jellemzően alumínium, ez arra jó, hogy a vizet ebben forralják, majd a csészébe öntik (rossz szokás volt régen, hogy a teafüvet beledobták, és ebben "főzték" a teát)

[link]

Aztán van a porcelán, ami egy készlet része, ez arra szolgál, hogy az elkészített teát ebben szervírozták

[link]

2016. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!