Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kedves vegetáriánusok! Amikor...

Kedves vegetáriánusok! Amikor áttértetek a növényevésre, hogy fogadták ezt a családtagok? Illetve a vendégségben mennyire volt ez probléma?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már 4 évesen megmondtam a szüleimnek, hogy nem szeretem a húst. Egyébként addig se ettem valami sokat, de még ma is rosszul leszek s szagától és a látványától. Tehát nekem még nagyon elhatározni se kellett magam, mert alapból utáltam már akkor is.

Az elején kicsit el voltak keseredve, hogy a kicsi lányuk milyen butaságot vett a fejébe.

Anyám mindig ügyelt arra, hogy sok vitaminban gazdag és fehérjedús ételt egyek.

Apám még a mai napig piszkál miatta, állandóan hozzám vágja hogy mennyire különc vagyok, de már nem veszem annyira komolyan.

2016. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem csak növényevés... A vegetáriánusok ugyanúgy fogyasztanak tejtermékeket, tojást, hüvelyeseket, olajos magvakat, gabonákat stb.


Amúgy jól fogadták, 13 éves voltam, ennek 14 éve. Akkoriban édesanyám főzött így aztán a család is egészségesebben evett mert nem főzött kétszer. Kb. 16 éves koromban már simán főztem magamnak is.



Vendégségben sosem volt még gond, mindig előre szólok hogy nem fogyasztok húst, zselatint stb.

2016. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Sosem tértem át a növényevésre, ovo-lakto vega volnék, főleg ovo, tejterméket csak sajt és vaj formájában eszem, de nagyon keveset. El is hagyhatnám, de kellemes.


17 éves voltam, kijelentettem, hogy vega leszek. Anyám onnantól nem főzött húst, a heti 6 húsmentes ebédből 7 lett, nem tűnik nagy különbségnek, de nekem sokkal jobb lett így (lelkileg, mert fizikailag semmi különbséget nem érzékeltem soha).

A rokonság már nehezen emésztette meg, évekig várták, hogy feladom, de persze vendégségben nem ettem húst, nem emlékszem, de valami biztos volt, ha mégsem, sütöttem rántottát, annyi.


Más vendégségekben nem fogták fel a vegaság lényegét, érdemes vigyázni. De ilyen kevés volt. Ahova gyakran jártam, ott képben voltak a dolgokkal, a remek háziasszony saját fia is vega lett, miközben abban a családban húst ettek hússal... Jól viselték ott is.


Soha nem vártam, hogy tekintettel legyenek rám. Nem halok éhen akkor sem, ha nincs semmi :) Viszek, veszek ételt, ha kell. Nincsenek problémák :)

Úgy képzelem, a gluténérzékenyeknek nehezebb, a vegák a legtöbb sütit ehetik, a gluténérzékenyeknél kiesik szinte minden egy normál vendégségben... Jó, a saláta marad, de az nem étel.

A vegánoknak is jóval nehezebb, kivéve, ha tekintettel van rájuk a házigazda (illetve akkor szuper nehéz, ha van valami plusz korlátozás az étrendjükben, pl. nem esznek glutént). Szerintem nagyon könnyű vegán ételt főzni, ami másoknak is bejön.


Manapság egyre több szó esik a táplálkozásbeli korlátozásokról, sok az ilyen-olyan érzékeny vagy speckó diétát folytató... Gondolom, ez könnyít az esetleges problémákon, persze sok házigazda ezekkel nem foglalkozik, de mégis jobban benne van a köztudatban.

2016. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tértem át, de a lányomnál volt egy olyan időszak, hogy két évig nem evett húst.


Persze, ez nem volt olyan mai értelemben vett "igazi vegetarianizmus", mert például a leszűrt húslevest megette. Nem elveken alapult, csak egyszerűen húst nem evett.


Hogy hogy fogadtam? Egész jól, most visszatekintve.:) Persze magamban sokszor gondoltam sokmindent, de elfogadtam, és főztem neki külön, vagy ő főzött magának.

2016. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A családom sosem fogja elfogadni, de nem érdekel, nekem így jó. Kicsi koromban sem voltam húsrajongó, többnyire csak a szárnyasokat ettem meg kis mennyiségben, már akkor is állandóan cseszegettek a rokonok. Vendégségbe nem járok, de ha járnék, senkitől nem várnám el, hogy külön főzzön rám; viszont azt sem hagynám, hogy belém erőltessék azt, amitől felfordul a gyomrom, sértődés ide vagy oda.
2016. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem szerintem egész jól fogadták. Néha megkérdezték, hogy "még mindig nem eszel húst?" Meg így anyukám volt, hogy főzött kocsonyát, és kiakadt, hogy nem eszek belőle, mert nekem csinált olyat, amiben csak zöldség volt, de persze az is ugyanúgy a csonttal, bőrrel, hússal főtt. Vendégségben én el akartam sumákolni, pedig már felnőtt voltam, és mikor apukám megunta, hogy nagynéném tukmálja rám a pörköltet, apa közölte, hogy nem eszek húst. És persze a nagynéném egyből megértette, mert ő se. xD Meg az elején volt, hogy a barátnőmék elfelejtették, és, amikor mentem hozzájuk pl. rizses hússal, vagy bolognaival vártak. Aztán szegények kérték az elnézést és rendeltem pizzát. :) A szüleimnek meg örülnek neki, hogy jobban érzem magam, jobban is nézek ki, a vérképem is nagyon szép, szóval nem aggodalmaskodnak. Párkapcsolatot kialakítani kicsit macerásabb, sok pasi kiakad ettől, pedig én aztán nem térítek senkit. 28N
2016. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szüleim elfogadták, vendégségben egyszerűen nem ettem meg a húst. Persze ha ezer éve ismerős valaki hívott meg, akkor készített nekem külön rántott sajtot vagy karfiolt stb.
2016. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!