Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Üvegkerámia főzőlapon valóban...

Üvegkerámia főzőlapon valóban gondot okoz az alumínium edény?

Figyelt kérdés
Elszíneződést okozhat. - olvasom több leírásban. Sajnos legtöbb fazekam és lábosom vékony aljú alumínium, meg pár darab zománcos. Acél nincs is. Dobjam ki őket, ha nem akarom, hogy nyomot hagyjanak az üvegen?
2016. szept. 27. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkabb add be a szinesfemkereskedesbe es mar lesz kis penzed az uj edenyre semmi keppen ne a kukaba dobd ki mert akkor mas viszi be a gyujtobe
2016. szept. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az "elszíneződés" egy kamu duma!
2016. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az eloxált alumínium ok, a többi nem, de ez is nyomot hagy ha húzod rajta.
2016. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik nyomot hagy, ha húzod rajta!
2016. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy utánanéztem a dolognak és nem csak szóbeszéd alapján pötyögök. A kezeletlen alumínium tönkreteszi az üvegkerámia főzőlapot. Meg kell szabadulni tőle, és rendes edényeket venni.
2016. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös! Akár nekem, akár válaszolónak címezted a megjegyzésed, sokra azért nem megyek vele, mert a különféle használati útmutatókban, gyártói oldalakon is eltérő fogalmazást találok:

- alumínium elszínezheti/károsíthatja;

- alumínium elszínezheti/károsíthatja (kivéve eloxált).


(Buta vagyok, de miről ismerem fel az eloxáltat?)

2016. szept. 29. 09:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Hm, lehet bolond vagyok. A kérdezett edények alján lévő jelzést csak most néztem meg. 18/10-es rozsdamentes acél. Azt hittem alu. Viszont erősen ráégett cucc van rajta, amit el kellene távolítani. Meg vékony is alul.


Ez az ötvözet nem mágnesezhető, én meg csak hűtőmágnessel játszottam addig, nem olvasgattam az alját.

2016. szept. 30. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!