Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi az egészséges teafogyas...

Mennyi az egészséges teafogyasztás mennyisége és melyek a legegészségesebb teák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én nagyon szeretem a teát, de olvastam sok helyen, hogy a tea mértéktelen fogyasztása "káros" lehet és az sem mindegy milyen teát fogyasztunk!


Milyen tea az egészséges? Kamilla? Gyümölcs? Zöld?

Írjátok meg kérlek a tapasztalataitokat nekem, kinek milyen tea ízlett és hogy vált be!


A tea egészséges fogyasztása milyen időközönként zajlik? Én szinte minden nap viszek teát az iskolába, és csak azt iszom. (Termoszban, hogy mindig meleg legyen, és a megfázós-időszakban is jól jön.)


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 3. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%
gyombér tea jo probáld ki occsó a tescoba
2016. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én napi 2-3 litert fogyasztok el évek óta, és köszönöm szépen semmi bajom. Nem kell agyoncukrozni. Meg kell 1-1 nap szünetet tartani amikor nem teázol.


A nagyon extrém teázásoknál lehet gond:D Mondjuk napi 5-6 liter és extraerősre csinálja valaki.

2016. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Utolsó válaszoló:

Mebnyi cukrot teszel bele? Vagy édesírőszer is jó? 😃

2016. okt. 4. 08:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Az lenne a jó ,ha cukor nélkül innád,de az édesítőszerre egy egészséges szervezetnek semmi szüksége.

Tehát ha választanom kellene inkább kevés cukor, vagy méz.

Én reggel forró mentateát iszom, napközben hibiszkuszt kevés mézzel, vagy zöld teát. Délután és este rooibost.

Ez napi 3-4 csésze tea .

2016. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölcs, illetve gyógynövény teákat fogyasztok, lassan 4 éve. Nappal gyümölcsteát iszom, általában 2-3 bögrével, este pedig kamilla/levendula/citromfű teakeveréket.

Cukor és édesítőszer nélkül.

Eddig semmilyen káros hatást nem vettem észre, ami a teával összefüggene, sőt. Mivel sajnos vesekövem volt, napi min. 3 liter folyadékot meg kell innom, és a víz nem mindig esik jól. A tea viszont télen, nyáron könnyen lecsúszik. :)

Ez az esti teakeverék pedig segít a nyugodtabb alvásban.

2016. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

09:04-es voltam:

Azt még megemlíteném, hogy nyáron Kanadában jártam, ahol juharteát volt szerencsém vásárolni (én hülye sajnos ott nem kóstoltam meg, pedig akkor biztos többet hoztam volna haza). Különleges ízű, és az okosok szerint nagyon egészséges.

Hoztam onnan juharszirupot is, ha valamiért édesen szeretném inni a teát, akkor a sziruppal édesítem.

2016. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

De jó lehetett, Kanadában ennyire szeretik a teát? 😃

Ki fogom póbálni az említett teaféléket, köszönök mindent!

Mindenkinek jár a zöld kéz! 😃😊

2016. okt. 4. 09:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem csak a juhar cuccokat szeretik! :D
2016. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
😅😊
2016. okt. 4. 09:35
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyümölcsteákat szeretem csalánnal, galagonyával kombinálva. Télen a hibiszkuszos csipkebogyót is nagyon szeretem, valamint a hársfateát.

Igazi teát ritkán, mert koffeint nem fogyaszthatok.

Napi 5-6 csésze az adagom, de lefekvés előtt már nem iszom, mert akkor éjjel fel kell kelnem... :)

2016. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!