Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék új ételeket...

Hogyan tudnék új ételeket megkóstolni?

Figyelt kérdés
Kiskoromban mindent megettem (de tényleg még a spenótot is!). Aztán jött az óvoda, és nem úgy főztek, mint itthon. Egy tányér volt és abba ment a leves-második időnként a sütemény is. Minden kajának ugyanaz a "büdös" szaga volt (az itthonihoz képest), nem akartam megenni, de az óvónők addig nem engedtek felkelni az asztaltól, amíg meg nem kóstoltam. De ennek már több, mint 10 éve... Azóta ha ezt a szagot megérzem (és szinte mindenhol megérzem) egyszerűen nem tudom a számba venni az ételt akármennyire is szeretném. Mindig hányingerem lesz. És olyan kínos kimagyarázni a rokonoknál, hogy miért nem eszek... Itthon is elég válogatós vagyok, de idegen helyen szinte mindentől undorodom. Hogyan lehetne ezen változtatni? Nagyon kínos!
2010. ápr. 25. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

hát szerintem egy pszichológussal kéne erről beszélgetned

vagy kutyaharapás szőrével

én fel/ek/tem a kutyáktól, mégis egyszer felkaptam egy kutyát az utcán hogy el ne üsse az autó

azóta sokkal jobb érzés ha egy kutya jön velem szembe az utcán

2010. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két észrevételem van:

- az első, hogy főzd te magad az ételt. tudom, hogy még nem vagy felnőtt, de egyszerűbb ételeket te magad is el tudsz készíteni.

- azokkal az alapreceptekkel, amelyek végtelenül könnyűek és/vagy mindenki ismeri őket, az a baj, hogy minden család másképp készíti. Ezek alapízek, amelyeket viszünk magunkkal, és ha az a valami nem pont olyan, akkor nem is fog ízleni. Ilyen pl. a főzelék, a rántotthús, a fasírt... Viszont ha olyan ételeket kóstolnál, amelyet nincs mihez hasonlítani, mert nem ismered, talán könnyebb is megenni. Vegyél egy jópofa szakácskönyvet, és próbálj ki új kombinációkat. El fog múlni.

- addig is ehetsz olyan ételeket is (nemcsak ezt, hanem ezt IS), ami nem főtt: nyers salátákat, turmixokat.

2010. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan fóbia mintt a többi az segíthet ha szembenézzel a problémával. Minden nap kostólj meg egy olyan kaját amit nem szeretsz, csak egy falat, egy kanál, de minden nap rendszeresen próbáld meg, közben mondogasd magadnak hogy meg tudod csinálni és hogy milyen finom a kaja. Mindenkép probáld meg már csak azért is mert ha most vagy tini az izlésed sokat változik, rengeteg új étel fog megízleni. Probálkoz drukkolok.
2010. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!