Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyakorlott Horvátországi...

Gyakorlott Horvátországi utazók, milyen ételeket érdemes megkóstólni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát sok jóra ne számíts. Az éttermek többségében van csevap, plejskavica (ugyanaz, mint a csevap, csak más a formája), rántotthús, saslik, hasábburgonya és zöldséges rizs, pizza, néhány halétel.

Egy adag csevap 50 Kuna körül van és néhol sajnos nagyon el tudják rontani. És rettentően kevés köretet adnak hozzá :-(

Egy haltál 300 Kuna. Sok pénzzel készüljetek!

Mi most jöttünk haza Trogirból, nagyon drágaság van. Egy üdítő 12-15 Kuna, főételek 50-80 Kuna, pizza 35-50 Kuna, sör 12-20 Kuna (mérettől függően), fagyi 6 Kuna/gombóc, fagyikehely 30 Kuna.

Lidl-ben Coca-cola 2 literes 13 Kuna, ásványvíz 1,5 literes 3,5-4 Kuna.

2010. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mennyi most 1 kuna? Miket és mennyit lehet kivinni ételre és italra gondoltam.Milyen volt az idő?
2010. jún. 29. 06:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 38 Ft körül van a Kuna, de pontosan nem tudom. Nekünk a határon semmit nem néztek, semmit nem kérdeztek. Nem vittünk sok kaját, pár napra valót, de kellett is, mert tényleg sokba kerül minden.
2010. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ja, az idő... sz@r volt :-(( a tenger tök hideg volt, kétszer mentünk bele bokáig :-) egész héten borús-felhős idő volt. 3 nappal korábban haza is jöttünk emiatt.
2010. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Mindenképp kóstold meg a bureket, pékségben lehet kapni. Van sós és édes is, nekem a túrós és a húsos a kedvencem. Leginkább réteshez tudnám hasonlítani, de még sem az. Amúgy meg ha szereted a tengeri herkentyűket egyetek azt is. Én a tintahalat imádom :P

Üdítőből pedig ne Coca Colát, hanem Cockta-t vegyetek. Ez ilyen helyi űdítő, ízre a citromos kólához hasonlít.

2010. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Cockta nem helyi idítő xD Itt élek Vajdaságban, itt is van, és szerintem ne vegyetek Cocktát, mert nagyon szar. :D

Burek tényleg nem rossz [bár nekem nem annyira jön be] [ez sem horvát kaja].

Ćevapot, Pljeskavicat próbáljátok ki, de megmondom őszintén egyáltalán nem különbözik a sima hambugertől [szintén nem horvát, hanem szerb kaja].


Horvátország tényleg nagyon drága, annyiért ettem ott pizzát, mint amennyiért 3x kapok egy dupla akkorát.

De ezektől függetlenül Horvátország szerintem nagyon szép, mindenképpen megéri elmenni oda :)


[bocs a negativ kritikáért]

2010. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jövőhét hétfőn minden kiderül:)!
2010. jún. 30. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!