Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Konkrétan mit fogyaszthat egy...

Konkrétan mit fogyaszthat egy tejallergiás gyerek?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni konkrét ételeket, termékeket? 7 éves a gyermekem és most derült ki, hogy tejallergiás (nem laktóz).
2016. okt. 14. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

bármit, amiben nincs tej

tudom, ez most nem segít, de tényleg, csak gondold végig mi mindent esztek, amiben semmi tejtermék nincs

elsőre durvának tűnhet, de gyorsan hozzá lehet szokni (én se eszek tejterméket, saját tapasztalat)

amúgy meg van mandula és kókusztej, amik bár más ízűek, de jól helyettesíthetik a tejet (igaz, ezek jóval drágábbak is, 600 Ft alatt én még nem láttam)

2016. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de konkrét termékeket is tudnál írni.

Az már kiderítettem, hogy Pick és Kométa termékekből egész jók a lehetőségek, de p. joghurt, krémtúró, túrórudi, stb., ill. édesség (keksz, csoki, stb.) helyett mit adjak neki?

2016. okt. 14. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

A tejtermékeket könnyen helyettesítheted vegán termékekkel.


Tej helyett mandulatej, zabtej, kókuszttej, mogyorótej, szójatej, rizstej - a rizstejet, zabtejet különösen könnyű és gyors otthon is elkészíteni. A mandulatej, mogyorótej problémásabb meg nem is valami olcsók, de nagyon egészségesek.


Vaj helyett margarin, de csak a vegánok - a nem vegánok tartalmaznak tejfehérjét is!


Joghurt és puding helyett növényi joghurtok, pudingok - az alpro, soyana, joya termékei pl. nagyon finomak, de otthon is készíthetsz pudingot növényi tejből, joghurtot chia maggal stb.


Tejszín helyett növényi tejszín vagy kókusztejszín, sajt helyett növényi sajt - kesusajtkrémet pl. otthon is nagyon könnyű készíteni


Tudom elsőre bonyolultnak hangzik, de egy spar, tesco, auchan méretű áruházban mindezt megkapni szerencsére.


Érdemes a következő termékeknél megnézni a csomagolást, mert ezek tartalmazhatnak tejfehérjét (és ha igen, akkor vegán alternatívát keresni rá):

sós- és édesipari termékek, a sós és édes sütemények, a péksütemények, a zacskós kenyerek, a ropik, a chipszek, a csokoládék, a lekvárok. A felvágottak, a sonkák, a virslik, a szalámik, a félkész, és a kész termékek szintén tartalmazhatnak tejet. Vigyázni kell a levesporokkal, a snackkekkel, az ételízesítőkkel.


Tehát amit ehet gond nélkül:

- zöldségek, gyümölcsök

- olajos magvak

- hüvelyesek

- gabonák

- tojás

- növényi tejek, tejtermékek

- nem iparilag feldolgozott, színhús

- vegán péktermékek

- vegán csokoládé, nassolnivaló, keksz

2016. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Ill. a vaj helyett még a kókuszzsír is alternatíva lehet.
2016. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

ahogy már előttem is írták, nagyon kell figyelni az összetevők listáját, mert olyanban is lehet valamilyen formában tejtermék, amire először nem is gondolnál


de mivel egyre több az allergiás valamint a vegán, paleo stb étrenden élő, így könnyen lehet szinte bármilyen boltban jó alternatívákat kapni az eddigiek helyett


de én azt ajánlom, hogy ne mindenáron ezeket akard pótolni, hanem keressetek olyan ételeket, amihez nem kell a tej

oké, margarin és vmilyen tej legyen otthon (bár azt se kell minden nap fogyasztani), de túrórudi és joghurt nélkül is nagyon jól meglesz ha kap mást


pl reggelire kaphat tojást, virslit, lekváros/mézes/vagy vmi otthoni szendvicskrémes kenyeret

ebédre a levesek többsége most is mehet, hús bármilyen körettel, zöldséges fogások stb

nasinak a legegyszerűbb, ha te össze tudsz dobni neki valamit, de ha szereti, jó ha sokszor kap gyümölcsöt


egy jó tipp: nosalty-n jó sok receptet találsz és azt is be tudod állítani, hogy csak tejmentes recepteket dobjon ki, így segít ötleteket is gyűjteni


amúgy meg hidd el, csak eleinte nehéz és utána már természetes lesz :)

2016. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!