Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ennyi tejallergiás gyerek...

Ha ennyi tejallergiás gyerek van mostanában, akkor miért erőltetik ennyire hogy meglegyen a napi fél liter tejalapú táplálék min 3 éves korig?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye a kérdésem, vagy hülyén fogalmaztam meg, de engem már jó ideje ez foglalkoztat, amióta a kislányom ekcémás lett. Valószínű ő is tejallergiás, nemsokára derül majd ki a véreredményéből. Szóval én azt találom furának, hogy erőltetik az orvosok hogy meglegyen a napi tejbevitel, és a sok anyuka már 1 éves kor előtt próbálja adni a babájának a joghurtot, tejpépet stb., mert fél hogy nehogy a napi limit alatt maradjon. Én is ezek közé tartoztam, de semmit nem adtam a megengedettnél előbb. Tudom hogy a tejpép, joghurt meg vannak engedve 1 éves kor előtt is, de vannak akik erre is azt mondják hogy nem adnának ilyesmit a babájuknak, mert ez is csak tehéntejből van. És ha már egy gyerek tejallergiás lesz, akkor meg mit adjunk neki, ha nincs mondjuk anyatej? Nem mindenki szoptathat 3 évig. A tápszer sem jó, tudom hogy léteznek speciális tápszerek tejallergiásoknak, de akkor meg miért nem ajánlanak az orvosok már elsőre ilyen tápszert, miért kell megvárni hogy kijöjjön az allergia.

Nem vitát akarok indítani, csak már teljesen össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban. Szóval csak az zavar az egészben hogy miért erőltetik a tejet, ha a sok gyereknél ez problémát okoz?


2011. jan. 14. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na pont ez az, amit én sem értek. A fiam is tejallerga gyanús a dokinéni szerint, mert volt egy pici ekcémája (nem durva viszketős, csak bőrpír, ami szerintem meg a fürdővíztől jön ki, mert nekem is attól lesz ilyen a bőröm) meg kicsit hígabb székletre panaszkodtam. Gastrora persze két hónap múlva kaptunk időpontot, addig tejmentes diéta... a bőrpír elmúlt, a hígabb széklet is, holott már nem HA-s tápszert iszik (nem győzöm pénzzel) és néha kap pár szem sajtot, tejföllel csináltam a főzeléket, túrót is evett már azóta, és nem jöttek vissza a tünetek.... így módjával adom neki (persze tejet nem, legalább van mire fognom, hogy 14 hónaposan miért még tápszert iszik). De az ekcéma és tejallergia kapcsolatában én azért nem hiszek, mert én durván ekcémás voltam, vagyok is, és anyukámnak senki a világon nem említette, hogy talán ne adjon nekem tejterméket. Amikor a tavalyi télen voltunk bőrgyógyászaton a fiammal, mert a fején kijött egy ekcémaszerűség, akkor a bőrgyógyász is csak azt mondta, hogy ne adjak rá túl meleg sapit, mert beizzad alatta. Igaza volt. Azóta elő sem jött ott neki az ekcéma. Egy szóval nem említette a tejet... na mindegy is. Szóval ez az a kérdés, amit én sem értek, és hogy a tényleg tejallergiások hogy viszik be a fél liter tej alapú folyadékot?
2011. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért erőltetik, mert a csontozat fejlődéséhez kell a kálcium.
2011. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

"Szóval ez az a kérdés, amit én sem értek, és hogy a tényleg tejallergiások hogy viszik be a fél liter tej alapú folyadékot?"


Anyatejjel. Sokan nem tudják, hogy ez lehet donor női tej is, amiből beteg babának 8 hónapos koráig napi max 8 decit írhat fel a gyerekorvos receptre, és semmibe se kerül. A súlyos ekcéma épp elég indok az anyatej felírására.


Nagyon sok anyukában ellenérzés van a más nők teje ellen. Egyesek egyenesen büszkék rá, hogy más nő tejét soha nem adnáék a babájuknak, akkor inkább tápszert vagy tehéntejet. Pedig az anyatejleadók komoly vizsgálatokon esnek át, és a tejük semmivel se rosszabb, mint a vérszerinti anyuka teje lenne, a tápszerről nem is beszélve.


egy anyatejleadó anyuka

2011. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sőt, nem egy olyan családot ismerek, akik minden követ megmozgatnak, minden pénzt megadnak az anyatejért, hogy ne kelljen tápszert adni a babájuknak. Felkutatják, utaznak érte, kifizetik az árát. Minden elismerésem az övék, hogy ha már saját tejük nincs vagy nem elég, mégis fontosnak tartják és minden tőlük telhetőt megtesznek érte.
2011. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"... a beteg babának 8 hónapos koráig..."


8 hónapos koráig szopizott a fiam, onnantól pótoltunk csak tápszerrel, egy éves koráig volt tejem. Ok. 8 hónapos koráig anyatej. A fiamról 11 hónapos korában állapította meg a gyerekorvos, hogy tejallergia gyanús, azonnal kértem időpontot a gastrora, 14 hónapos elmúlik, mikor megyünk...

Szerintem a kérdező sem a csecsemő tejallergiásokra gondolt.... hanem a már 1-2 évesekre.... Első vagyok.

2011. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"A tápszer sem jó, tudom hogy léteznek speciális tápszerek tejallergiásoknak, de akkor meg miért nem ajánlanak az orvosok már elsőre ilyen tápszert, miért kell megvárni hogy kijöjjön az allergia." A HA tápszerekre gondolsz? Kérni kell. Sógornőm azonnal ezt kérte az orvostól, simát meg se próbálta adni a babájának. Ő maga 20 éve nem ivott már tejet, ő se bírja, ez eléggé hajlamosító tényező, hogy a kisfiú se fogja.
2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

10 hónapos koráig szoptattam, és akkor már rég kapott tejpépet, túrót, joghurtot minden nap, semmi baja nem volt tőle. A probléma akkor jelentkezett, amikor áttértünk a tápszerre. Tehát ezért tettem fel a kérdést, hogy nem lett volna-e elég a szoptatás, és utána nem folytatni tápszerrel.

Meg kérdezem én, ha semmi baja nem volt azelőtt a többi tejterméktől (joghurt, túró) akkor miért pont a tápszertől lett? Félreértés ne essék nem vagyok tápszerellenes, mert akkor nem is adtam volna neki. De azért érdekes nem?

A HA-s tápszert úgy hallottam nem kaphat allergiás gyerek. Itt írta vki, aztán lehet hogy hülyeség.

Különben örülök, hogy ez a kérdés másban is felmerült nemcsak bennem.

2011. jan. 14. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Írták itt többen az ekcémát. Sokszor sajnos az a baj, hogy nem is a tejtermékektől (akár baba, akár anyuka fogyasztja szoptatás alatt) ekcémás a gyerek, csak erre a legkönnyebb ráfogni. Nem mindegyik gyerekorvos penge mondjuk bőrgyógyászatból, hogy első ránézésre értene hozzá. Az én fiam is a fürdetőszertől lett ekcémás 2 hónaposan. És ekcémát még számtalan minden okozhat, öblítő, mosószer, állatszőr, és eleve ugye a hajlam.

Sokan abba a hibába is esnek, hogy adnak mondjuk próbaképp rendes tejet a gyereknek, aztán esetleg meghajtja, vagy pár pici piros pötty és már egyből ráfogják, hogy tejallergia. Holott csak mint minden máshoz, ehhez is hozzá kell szoknia a szervezetnek. Lehet két nap múlva már nem is hígabb az a széklet pl.

Ja, és ha már tápszer, az én fiam kivétel nélkül kihányta mindet, sorra dobáltam ki a megkezdett zacskókat, mert egyik fajtát sem bírta.

Szerintem egyébként sokan tényleg csak túlreagálják, ha annyira nagyon károsak és mindenkire nézve allergizálóak lennének a tejes dolgok, akkor szigorúan tiltva lennének a babák számára, nem pedig ajánlottak...

Persze ez csak egy vélemény.

2011. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tejfehérje allergiás a kisfiam,ilyenkor a HA-s tápszer se lenne jo nekünk(csak a laktózérzékenyeknek)mi szója alapu tápszert ihatunk csak.



Én sem értem,magyarázák h legyen meg a megfelelő mennyiségű tejtermék meg minden,de ugye csak szója és rizsitalt kaphat,az meg nem "tej".

2011. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na a szója meg a másik... Arra is azt mondják egyesek, hogy nem jó, hogy veszélyes a szója. Hát akkor mit adjunk, de tényleg!
2011. jan. 14. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!