Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg 20ezer...

Hogyan oldanátok meg 20ezer forintból 2 főre az étkezést?

Figyelt kérdés
Egy lány meg egy felnőttnek kéne beosztani. Panelba lakunk és nem tudom megtermelni a kerti dolgokat. A gyerek eszik az iskolába, főzelékekét nem szeretjük. Milyen olcsó kajákat tudnátok ajánlani?

2016. okt. 19. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idöre kellene ennyiböl kijönni? Mekkora a gyerek?
2016. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hosszú távon, 8 éves gyerek.
2016. okt. 19. 13:10
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Úgy érted, egy hónapra? Sehogy. Na jó, rizs, olcsó zöldség, zsír, sárgaborsó, zab. Nem sok opció van, ez már iszonyat kevés pénz. Én darált lenmagot is szórnék a zöldségeimre s néha tojást is ennék.

Amúgy nekem kertem van, de nem tudom kihozni nullszaldósra a terményeket, de amikor napi 3 óra melónk volt egy remek földű, nagy veteményesben, azzal se nyertünk sokat, sosem értettem, kinek miért érné meg ez, már anyagilag. S anyám értett hozzá, kis korában még parasztgyerek volt és kijárt a földre dolgozni. Egypár hold jó földdel már elvolt a kis család.


Nem számít, hogy szeretitek-e a főzelékeket, nem válogathattok, ha nincs pénz. Bár ha meg tudjátok oldani másnak pl. a sárgaborsót, akkor hajrá. Biztos van más is, mint főzelék. Olcsóbb fehérjeforrást nem tudok.

2016. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs.Nálunk heti szinen annyi.
2016. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Ennyi pénzből ne válogassatok.

Sárgaborsó, lencse, olcsó fehérjeforrások.

Krumpli is olcsóbb, abból sokfélét tudsz főzni.

Farrészes csirkecomb sokszor van akcióban, az is jól variálható.

2016. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Tartósan nem lehet. Olcsó és tápláló ételeket készíthetsz

Hüvelyesekből /bab, sárgaborsó, lencse, feles borsó/ falafel, sólet, babos tarhonya debrecenivel, babos káposzta füstölt császárszéllel...

Zöldségekből készíthetsz rakott ételeket/brokkoli, kelkáposzta,karfiol/ ropogóst vagy fasírtot, tojásos tejföllel,vagy besamellel leöntve csőbensültet.

2016. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Lángos, csak liszt élesztő, kevés só, cukor, tej (bár van aki vízzel csinálja) kell hozzá. Palacsinta se drága, de ezekre nagyon hamar ráun az ember és nem is egészséges, egy 8 évesnek pláne. Savanyú bab levest is kilehez hozni olcsón, és a krumpli levest is.

A tesciba vannak,, lejárt,, szaviju tejterméket ami még jó kb pár napig, figyeld hátha akad valami kalcium forrás a kosaradba.

2016. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Olcsó még a hamis Gulyás leves, zöldség leves. De ha eszik a suliba ebédet, elég egy kis száraz. Pl begyursu egy 1 kg lisztből lángost, esztek pl 1-1 a többit lefagyasztod. Bármikor kiveheted
2016. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Mivel a gyerek eszik hét közben az iskolában, gyakorlatilag a te napközbeni étkezésedről, mindkettőtök vacsorájáról és a hét végékről beszélünk, ha jól értettem.

Aki havi 20ezerből kell megéljen, annak ideje megszeretni a főzelékeket, mert sajnos ebből nem telik mindennap húsra és diós meg túrós tésztával nem lehet jóllakni, mert csak rövid ideig tömít.

Én a spórolás nagymestere vagyok, (igaz ehhez nagyon kell tudni főzni:) hogy mindennap változatos étel kerüljön az asztalra.

Reggelikre, vacsorára, szendvicsekhez ajánlanám a mindenféle házi krémeket.

Tojáskrém, padlizsánkrém, tepertőkrém, körözött, kolbászkrém, sült hús zsírja,

Más:

Bundás kenyér, lángos, lapcsánka, tükörtojás párizsi kosárkában, bundás alma, almás palacsinta, hagymás vagy sajtos tojásrántotta, krumplis krokett (gombóctészta kisütve) fokhagymás tejföllel

Ebéd:

Főzelékek (de azt nem szeretitek, pedig nagyon jól is el lehet készíteni)

Milánói/bolognai makaróni (20dkg darált hús, 20dkg gomba, 1 cs. makaróni) a bolognaiba kis füstölt szalonna fehér és-sárgarépa 1 kis zeller

paprikás krumpli

Rántott gomba(Lidl-ben 300.-Ft/fél kg.)

Húsleves húsos csontból, vagy fél tyúkbók(500,-)utána fokhagymásan, borsosan még lesütni, valamilyen szósszal, főtt krumplival

Krumplis tészta, túrós csusza

Bableves, frankfurti leves, palacsinta, szilvás gombóc,

Hamis gulyásleves(csirkéből) tojáspörkölt, zöldborsópörkölt, mindkettő tejfelesen, nokedlivel

Rakott káposzta, székelykáposzta, töltött káposzta,

Tényleg egy hétig sorolhatnám neked a lehetőségeket, mert én simán kihozom neked 2 személyre a menüt, de ahhoz jól kell tudni vásárolni.

Nem tudom hol laksz, de ha Budapesten, akkor érdemes elmenned a Vámház krt-i csarnokba, ott szinte minden nap van ilyen-olyan akció a húsra.

Én amikor éppen 200,-/kg az szk-s (szabványon kívüli/rosszul darabolt) csirkeszárny, akkor veszek 5kg-t, (1000,-) és készítek belőle mindenfélét (kínai csípős cs.szárny, mézes-mustáros, rántott, levesnek, pörköltnek)

Nem tudom szeretitek e belsőséget, de 0,5 kg. cs.máj 250,-, libazúza (nem pucolt, ezt neked kell!) szintén 2-300Ft/kg, isteni zúzapörkölt van belőle tarhonyával.

Ha ott veszel hó elején 5 kg ilyen-olyan sertéshúst, megúszod 5000,-Ft-ból és egész hónapban van húsotok.

Ha bőrös malachúst veszel, annak kilója 700,- körül van, van benne tarja, oldalas, karaj, lapocka és nagyon finom, főleg sütve.

Remélem neked is sikerül, sok sikert és kitartást kívánok! :)

2016. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Zöld bab leves, zöld borsó leves, rakott kel, rakott bab, rakott káposzta, rizs felfújt, tejbe rizs, tejbe gríz, házi kalács, macók, sztrapacska,házi pogi (akár reggelre is pár napig, hétvégén megsütsz 1-2 tepsivel, nem sok minden kell hozzá) vagy akár vacsira egy pohár teával vagy kakaóval
2016. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!