Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tároljam a félbevágott...

Hogyan tároljam a félbevágott citromot, hogy ne penészedjen meg?

Figyelt kérdés
Ha épp csak a citrom egyik felét használjátok fel, mit szoktatok csinálni a másik felével, hogy néhány napig elálljon?

2016. nov. 10. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Beteszem a hűtőbe. Simán kibír több napot is.
2016. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Kistányérra szórjál cukrot, és a vágott felülettel borítsd rá, és úgy tedd a hűtőbe. Akkor ki sem szárad.
2016. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a cukros technikát már hallottam, de még nem próbáltam ki. Nekem ez mindig gond volt, mert ha lefóliázom, megpenészedik, ha nem, akkor meg kiszárad. Egy ideje azt csinálom, hogy ha nem használom el a citromot, és látom, hogy egy.két napon belül nem is fogom, akkor kifacsarom, és lefagyasztom a levét. Nemrég a sparban vettem egy kiló citromot 499 forintos akciós áron, kifacsartam, és jégkockatartóban lefagyasztottam, majd a kockákat zacskóba tettem. Ha szükségem van egy evőkanál citromlére, csak kiveszek egy kockát, és nem kell fél-háromnegyed citromot kidobnom.
2016. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!