Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti szerettek ehető/iható...

Ti szerettek ehető/iható dolgokat kapni karácsonyra?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el csomagolni az ajándékokat, és rádöbbentem, hogy mindenki csomagja tartalmaz valami ételt vagy italt. Félre ne értsetek, nem snassz csokit vagy bonbont vettem, azt nagyon személytelennek tartom... hanem olyan dolgokat, amikről tudom, hogy az illető nagyon szereti, de a hétköznapokban nem veszi/nem tudja megvenni magának, mert drága vagy nehezen beszerezhető. Pl. a párom imádja a különleges húsféléket, vettem neki házi szarvasmarha kolbászt, anyukám nagyon szereti az olajos magvakat, amik elég drágák sajnos, ezért neki egy befőttes üvegbe csináltam egy mixet kesuból, mandulából és makadámia dióból... tudom, hogy csak úgy sosem vennének maguknak ilyesmit. Apuról most derült ki, hogy cukorbeteg, neki ennek megfelelő kis csomagot állítottam össze, mert most nagyon nehéz neki, és egyelőre még nem nagyon tudja, miket ehet és mit kell kerülnie. Kap mindenki mást is, ami nem ehető, csak próbálok mindig hasznos dolgokat adni, nem akarom az illető porfogó gyűjteményét tovább gyarapítani.


Ti örülnétek az ilyen jellegű ajándékoknak? Vagy elrontottam?


Köszi a válaszokat :)


2016. dec. 22. 12:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én nagyon örülnék neki! Főleg ha a kedvenceimből kèszült csomagot kapom! Nagxon örülni fognak neki! Ezt biztosíthatom! :)
2016. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, jókat találtál ki, személyre szólóak. Sokkal jobb, mint a 80. hógömb v illatgyertya. Én szeretek kaját kapni egyébként, az mindig elfogy.


Egyébként én tök örülnék egy csomó olajos magnak, mert én is imádom őket de rohadt drágák. Növényi tejnek is örülnék. De én tuti vmi hülye pulcsit meg képkeretet kapok :)

2016. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol vettél olyan szarvasmarha kolbászt? Nagyon jól hangzik.


Örülni fognak. Én is örülök az ilyesminek, főleg ha tényleg olyasmiket kapok amiken látszik h az illető ismer. Egyébként én anyóstól MINDIG kapok vmi csokit, amit ne ehetek meg, mert laktózérzékeny vagyok (elvileg tudja...)De attól még nem sértődök meg, és hasznos az a csoki, mert majd vkinek odaajándékozom, szóval végülis örülök neki :)

2016. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De arra figyelj hogy mindenkinek olyat adj amit tényleg megeszik meg ami nem tartalmaz olyat amire allergiás. Az a baj az ilyenekkel hogy ilyet tényleg csak nagyon közeli családnak,barátoknak tudsz venni mert tudod hogy ők minek örülnének. Én vegetáriánus vagyok és kellemetlen lenne ha valami távoli rokonomtól mindenféle húsokat kapnék. Szóval arra figyelj hogy csak olyanoknak vegyél ilyet akiket jól ismersz.
2016. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugodtam kicsit! :)


Utolsó, a helyi adventi vásárban vettem egy házi hústermékekkel foglalkozó árustól. Én nem vagyok nagy húsevő, de tényleg csodálatos dolgok voltak nála, a bivalyszalámitól kezdve a szarvaskolbászig miindenféle finomság. Szerintem piacon is esetleg lehet találni. Webáruházból nem tudom, mennyire jó ilyesmit rendelni, piacon szinte biztos hogy meg is kóstolhatod az adott terméket.

2016. dec. 22. 12:53
 6/12 A kérdező kommentje:

Neked is köszi, kedves 4. válaszoló :)

Én azt hiszem nem is nagyon adok olyannak ajándékot, akiről ilyen lényeges dolgot, hogy pl. vegetáriánus vagy ételallergiás ne tudnék. Ha valaki nem áll hozzám elég közel ahhoz, hogy ezekkel tisztában legyek, akkor ahhoz sem elég közeli, hogy ajándékozzuk egymást.


Persze ez alól is van kivétel, mikor a párommal összejöttünk, épp november volt, nyilván nem ismertük egymás szüleit olyan szuperül még karácsonyra, így anyukája könyvutalványt kapott. Roppant személytelen, de tutira akartam menni :)

2016. dec. 22. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet mind, örülni fognak neki :)
2016. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Közeli baráttól, csaladtagtol igen: tudom hogy ha házi készítésű, akkor tisztán, megfelelő körülmények között készült el. Olyantol, akivel nem vagyunk annyira közeli kapcsolatban, nem, max vásárolt kész élelmiszert, Pl bonbont.
2016. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a formában teljesen jó ajándék, személyes és hasznos.


Sajnos az én családom megrekedt ott, hogy hoznak egy üveg bort (nem iszok alkoholt) meg legfeljebb mézeskalácsot (cukorbeteg vagyok).

2016. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Én szeretek s anyós is igen boldog volt, amikor az egyik fiától drága, de igen finom marcipános szaloncukorcsomagot kapott...

Egy kiló kesunak vagy pekándiónak én is örülnék (bár az olajos magvak nem olyan drágák, csak a legnagyobb mélyszegénységben mellőzöm a legdrágábbakat. a bolti édességecskék a drágák, az olajos magvak megérik az árukat :) néha pedig bele kell férnie mindenképp).

Mivel speckó étrendem van, sok másnak nem, de ez kevesekre igaz.

Egy nem kis snassz, az ajándékozott ízlésének megfelelő ételajándék szerintem szuper.


Én is viszek sütiket és szaloncukrot, cukorbeteg rokonnak. A mézesek nem annyira ideálisak, de azok inkább díszt képeznek, illetve arra vannak, hogy lassan egye meg az ember (s tudom, hogy a rokon jóval cukrosabban s főleg szénhidrátosabban eszik, mint ahogy én képes lennék sütni).

2016. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!