Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen tiszta fehérje ehető,...

Milyen tiszta fehérje ehető, iható még az Iso whey Zero mellett?

Figyelt kérdés

Az Iso whey-re az van írva, hogy max 2 adagot lehet inni naponta. Nem tudom a fehérje mellett van-e benne olyan adalék, ami miatt ezt be kell tartani, illetve e mellett lehet-e még más fehérje cuccot bevinni. Tojást, húst, egyéb természetes fehérjeforrásokat eszem sokat, de ez még mindig kevésnek tűnik, és anyagilag nem nagyon bírnám a napi 2 kiló húst... :-s Marha nehéz úgy összeválogatni a kajákat kalóriában, anyagilag, elérhetősében is, hogy a szír, és a szénhidrát ne fusson túl, de a fehérje elég legyen.

Célom a fogyás + erősítés 20% fehérje (min), 50% szénhidrát(max), 30% zsír (max) 20 percet erősítek, utána általában 5-6 km-t futok 120-130-as pulzussal.

Van a napi fehérjefogyasztásnak maximuma - miközben szénhidrátot és zsírokat is muszáj bevinni gondolom.



2015. máj. 4. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Tojás.
2015. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fehérjefogyasztás maximumát neked kell megtalálnod (vallási alapon).


Valakik szerint tök egészséges sokat enni, mások szerint káros egy bizonyos mennyiség fölött (és itt nyilván az egyéni érzékenységnek is szerepe van).


Aztán van olyan szempont, hogy kevés zsír/ch fogyasztás mellett jelentkezik a fehérjemérgezés nevű tünetegyüttes.


Aztán az is szempont, hogy szénhidrátot pl. nem muszáj bevinni, nem esszenciális tápanyag. Viszont ha minden vércukrot zsírból és fehérjéből állít elő a májad (gyakorlatilag nem eszel felszívódó ch-t) akkor megemelkedhet elvileg a kortizolszinted, ami szintén nem jó hosszabb távon (ketogénezőknek erre kell figyelniük). Bár valakik szerint ez nincs így.


Szerintem értelmetlen sok fehérjét enni, bár én most is húst eszem, mert finom.. tehát egy elégséges beviteli szint (megfelelő szint) mellett kellene a ch és zsírbevitel között harmóniát találni. Valaki nem bírja jól a sok ch-t, valaki nem bírja túl jól a sok zsírt.


De ezeket te látod magadon.

2015. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen 2 kiló hús? 500g fehérjét akarsz bevinni naponta, s ez 20%-a a kalóriabevitelednek, úgyhogy 10000 kcal-t eszel? :) Ez nem lehetett apró túlzás...


20% fehérjét egy normál embernek könnyű bevinni (bár értelmetlen százalékban megadni, hiszen egy adott ember, étrend és aktivitás mellett grammban mérhető a szükséglet), én nem szoktam húst enni s jobb is, mert túlmegyek a felső fehérjelimitemen... :D Szeretem a tojást és az olajos magvakat, zöldségeket... Összejön.


Sok nézet van, hogy mennyi fehérjét egyen az ember, én egy elég gyakori értéket tartok egész jónak s kényelmesnek is, kb. 1,6 g/zsírmentes tetsúlykg, de aktivitástól függően lehet több vagy kevesebb is. Ketogén diéta alatt ez egész jónak tűnik, de máskor sem kell rengeteg egy embernek, egyesek túlértékelik a fehérjét és félnek, hogy elvesztik az izmaikat, ha nem esznek még a testépítő normákhoz képest is sok fehérjét... Pedig úgy 300g fölött vagy hol már megterheli a testet és teljesen felesleges ennyit enni extrém eseteket kivéve (fogalmam sincs, hogy egy 200 kilós óriás izomembernek mennyi kellhet, de egy kezdő gyúrós fiúcskának nem kell 300g).

Amikor egy normál embernek tömnie kell a húst és a port és így is nehéz a szint elérése, akkor szerintem gond van. Pedig vannak ilyen esetek.


A szénhidrát nem eszenciális, de a legtöbbünk rosszul érzi magát, ha túl alacsony. Vagy akár túl magas, bár nem mindegy, miből jön. Egyénfüggő, hogy mennyi az optimális szénhidrát, de át is lehet szokni egy más szintre.

2015. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, persze, a 2 kiló hús túlzás volt. :-D Napi minimum 120g-ot kéne ennem belőle, márhogy tisztán a fehérjéből.

Az van, hogy eléggé xar dolgokat tudok csak enni itthon, nagyon minőségi, tiszta kaját nem. Így a szénhidrát, meg a zsír is több bennük, minthogy az arány jó legyen a fehérjével. Pl hiába eszem zabpelyhet a fehérje miatt, egy rakat szénhidrát is van benne. Nem lehet folyton húst, meg tojás fehérjét enni... Ezért keresek tiszta fehérjeforrást, hogy az arányt helyreállítsam a kalória megtartásával. A tojás már a fülemen jön ki annyit ettem már életemben, főleg a fehérjéből :-( El tudjátok képzelni, hogy már inkább pörköltet csináltam a tojásból, csak ne érezzem az ízét? :-D LOL

Az Iso whey-ben mi a fene lehet, hogy maximálták a napi adagot? Nem azon akarok élni, azért, az sem olcsó móka, de este még jól jönne egy adag belőle tojás helyett...

OK, olajos magok, zöldségek. Megjegyzem ;-) Ezek csúsznak is szívesen.

2015. máj. 5. 23:32
 5/5 anonim ***** válasza:

120g fehérjét azért nem olyan rengeteg, hogy ne lehetne bevinni normál ételből, ráadásul Te egy részét máshogyan viszed be (azt nem tudom, 2 adag fehérje mennyi).

Azzal nincs baj, ha nem tiszta fehérjét eszel, úgyis enned kell egy csomó szénhidrátot vagy zsírt, nem? :) Valamiből energia kell, 120g fehérjével nem sokat ér az ember.

A tojásfehérjét én is unnám, de a bolti tojást is. A jóféle házit én akármeddig el tudnám enni, az a fehérjebevitelem alapja, mindennap eszem. A tojáspörkölt remek, a mai ételemben is volt :) Igaz, azzal együtt is jóval több fehérjét vittem be zöldségekből, hisz sok van bennük is, főleg, ha megfelelően válogatja őket az ember. Növényi fehérjéből picit több kell.


Én átgondolnám az étrendet s ha kell, fehérjedúsabb ételeket választanék. A zabpehely szénhidrátbomba, ami nem gond, de ha már fehérjét akarnék, inkább zöldborsót ennék. De kinek hogy tetszik. Vannak lehetőségek.

2015. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!