Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bárhol érdeklődök az egészsége...

Bárhol érdeklődök az egészséges, súlymegtartó táplálkozás iránt, mindig azt a választ kapom, hogy egyek sok gyümölcsöt, zöldséget, kerüljem a marha, ill. a sertéshúst. Jól van ez így?

Figyelt kérdés
Nekem a paleó vát be, de mindig figyelembe veszem, hogy mennyi kalóriát égetek el egy nap, s ehhez visznyítva eszem kevesebbet.
2017. febr. 28. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A súlymegtartás egy dolog, az egészséges táplálkozás egy másik. Az egészséges táplálkozás legfontosabb feltétele, hogy a fő összetevők (fehérje és zsír) rendben legyenek. Ez az első lépcső. Utána jönnek a kisebb összetevők, amelyeket nem szokás számolgatni, de nem is kell, mert ha egy-két szabályt betart az ember, akkor valószínűleg azokkal sem lesz gond. Érdemes sok (napi több száz gramm) zöldséget fogyasztani, és a gyümölcsök is hasznosak. A vörös húsok helyett érdemes fehér húsokkal (baromfi, hal) élni, de lehet egészségesen táplálkozni hús nélkül is. A nagyon mesterséges, azaz ízfokozókban és tartósítószerekben bővelkedő termékeket érdemes korlátozni. Ha neked bevált a paleó, azaz huzamosabb ideje egészséges, energikus vagy, akkor folytasd azt!
2017. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
Nincs jól. Kell a marha és a sertéshús is, és a paleót el kell felejteni. Ez csak Szendy kitalációja. Akinek fogalma sincs az emberi szervezet működéséről. Igaz az, hogy sok zöldség, gyümölcs, tej, tejtermék is kell az egészséges étrendhez.
2017. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Sokféle egészséges életmód van, sokféle paleo s nincs egyetlen ételcsoport sem, ami nélkül ne tudna egész jól működni a test sok éven át (bár én nem hagynám ki a zöldségeket, de nem szükségesek az élethez, ez tény. nagyon jó mindenevők vagyunk).


A súlymegtartásnál a kalóriaegyenleg számít. Az egészséges életmód pedig még egyénfüggő is. Nagyon sok embernek egészségtelen (egyesek szerint mindenkinek, de ebbe nem megyek bele, nem vagyok tudós és nem is az én álláspontom ez) a laktóz, a glutén vagy a sok gyümölcs.

Olyan is van, hogy valaki egészségesnek tart valamit, de ő bizonyos okokból nem eszi, ez is OK, amíg beviszi, amit kell.


Amit írtál, hogy ajánlanak, az remekül összefér a paleóval egyébként. Amikor én tulajdonképpen paleóztam (definíció kérdése, vannak az "enyémnél" lazább és szigorú paleo irányzatok is), eleinte rengeteg szénhidrátot ettem (főleg zöldségből), volt gyümölcs (de azt szinte sosem eszem kilószámra) és nem ettem semmilyen húst. Jó volt, de a jelen étrendem még jobb. Hogy paleo vagy sem, az nekem konkrétan mindegy, vannak fontosabb szempontjaim (amik miatt általában igen közel állok hozzá).

Ha neked bevált az a paleo, amit te csinálsz, akkor folytasd. Az egyénre szabott étrend a legjobb.

2017. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált az a "160g CH" diéta, esetemben 180 gr. szénhidráttal.

Én egyáltalán nem tartom ördögtől valónak a paleó étrendet, igaz, én elmerültem a témában.

Jelenleg próbálok közelíteni afelé, tejterméket vaj kivételével én sem fogyasztok. Az utóbb időkben pedig igyekszem a glutént visszaszorítani, mert egyre gyakrabban érzem rosszul tőle magam, főleg ha este eszem.

Szóval nálam a 160g az alap, abból nem engedek. Erre a dietetikusom is rábólintott.

2017. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A fejrészben a "Kalkulátorok"-ban a "Kalória-kalkulátor"-t kezdd el saját adataiddal kiszámolni.


Majd a végén kiírja, hogy fogyás-hízás-súlymegtartás esetén mennyi a napi kcal-szükségleted.


Vigyázz, át kell állítanod a számítás során, hogy te nem fontban, hanem kg-ban számolsz!!!


Egyébként egy jól használható oldal, ha arra vagy kíváncsi, hogy melyik kaja mennyi kcal, stb. stb. ezt szoktam használni.

2017. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!