Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a tortazselét ráöntöm a...

Ha a tortazselét ráöntöm a tejszínhabos tortára- tejszínes-gyümitortát kért a gyerkőcöm a szülinapjára- akkor a habnak nem lesz baja?

Figyelt kérdés

A neten kerestem, de erről semmit nem írnak.

Hulala habtejszínt szoktam használni.


Előre is köszönöm a válaszokat! :-)



2017. márc. 28. 18:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az "egészséghuszárunk" nem igazán hívható "egészséghuszárnak" , mert ha nem tudná, a "csúnya, sertéscsontból" készült zselatin- esetünkben tortazselé, bizony nagyon is jótékony hatással van az emberi csontra! - perthes kóros a másodszülött kislányom, és nem kálciumot és egyéb csonterősítőket javasoltak neki, hanem gyümölcskocsonyát, a bele kerülő zselatin miatt. - upsz. :-)
2017. márc. 30. 14:57
 12/14 A kérdező kommentje:
Ma elkészült a torta. Mivel hajtott a kíváncsiság, és eszembe jutott, hogy a kivi szeletnél a tejszínhab-tejföl- porcukor- citromlé -- habra is a gyümölcs és a tortazselé kerül, és ott nem romlott az állag, így egy kevés tejszínhabra tettem egy kis zselét... Semmi baja nem lett :-) így a torta tetejét is meg mertem kenni tejszínhabbal és arra tenni a gyümölcsöt és rákanalazni a tortazselét. :-)
2017. márc. 30. 15:02
 13/14 anonim ***** válasza:

#10

Talán meglep, de soha nem eszem zselatint.


Te egészséghuszárnak hívod azt, aki minőségre törekszik? Akkor fogalmazok másként: a hullalás zselés sütemény soha nem lesz annyira finom, mint egy mascarponéval, valódi tejszínnel készített.


Nevezzünk másképpen, jó? Én szeretek jókat enni, és nem eszem meg a közepest. Te meg nem tudsz értelmezve olvasni.

2017. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#Kérdező:

A zselatin SEMMILYEN hatással nincs az emberi csontozatra, ne dőlj be ekkora baromságnak! Upppsz ...


Csak rossz ízű. Sőt, ha rákened a térdedre, a porcot sem erősíti, és egyéb tévhitetek sem igazak, melyeket összeolvasnak a htb-k a neten.

Üdv,

Egészséghuszár, a belgyógyász

2017. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!