Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lesz e valamilyen komolyabb...

Lesz e valamilyen komolyabb szövődménye/következménye ha a laktóz érzékenyek laktóz tartalmú dolgokat fogyaszt?

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok, eddig semmilyen tünete nem volt. Ez is úgy derült ki hogy testvérem az lett és nálam is csináltattak egy tesztet. Azért kérdezem, mert semmilyen laktózmentes tejtermék nem ízlik, ezért inkább vagy nem is eszek tejeset vagy pedig laktózosat. Lesz belőle bajom?

2017. ápr. 14. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha nincs tőle semmi bajod, akkor NEM vagy laktózérzékenye. Ma nagyon sok "érzékenységet" állapítanak meg, ami nem igaz. Egy kis rosszullét nem ézékenység.
2017. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Puffadással, hasmenéssel reagál a szervezeted a laktózra, ha tényleg érzékeny vagy rá. Ha nincs tőle semmi bajod, akkor fogyassz tejtermékeket nyugodtan.
2017. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
semmi bajod nem lesz ettol. en gyerekkorom ota maximum 2 liter tejet ittam meg, sajtot sem sokat eszem, es semmi bajom, sosem tort csontom, semmi.
2017. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Utolso vagyok,bocsi, felre olvastam! Azt hittem h lesz e bajod attol h nem fogyasztasz laktozos cuccokat !

Amugy laktozosakat keruld, ha most nem is okozna nagy bajt, kesobb lehet h igen.

2017. ápr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ha laktózérzékeny lennél pár percel a tej elfogyasztása után már futnál a wc-re, vagy felfújódna a hasad. Ha csak nem voltak ilyen panaszaid nem értem miért végeztek volna el ilyen tesztet rajtad.
2017. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
69%-os Milyen bajom lehet? Nem allergia, hanem intolerancia fontos a különbség?
2017. ápr. 25. 19:39
 7/7 anonim válasza:
Nem vagy laktóz érzékeny csak ember vagy és nem borjú
2018. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!