Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktóz érzékenyek, milyen...

Laktóz érzékenyek, milyen tejet, tejterméket tudtok enni? Semmit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
minden olyat, amibol keszul laktozmentes.
2016. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

én laktóz érzékenyként is sokszor eszem laktózos tejet, mert a laktózmentest nem szeretem, nagyon édes..

általában görcsölök, aztán annyi

18/F

2016. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Ott vannak a növényi tejek/tejszínek/sajtok/joghurtok, úgyhogy nem nagy ügy.
2016. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem érzékeny volt egy ideig, aztán kinőtte. A laktózmentes tejet/kakaót bírta, illetve a sima sajtot, joghurtot, tejfölt is.

De amennyire tudom, van aki ennél érzékenyebb.

2016. okt. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

A savanyított, erjesztett tejtermékekben nincs laktóz, mert ezek a folyamatok alatt lebomlik.


A laktózmentes tej nem laktósMENTES, hanem laktózbontó enzimet adnak hozzá, ezért nem okoz problémákat.


De gyógyszertárakban kapható olyen tabletta, ami ezt az enzimet tartalmazza, ha ezt beszeded evés elött, akkor a laktóz nem okoz a legkisebb problémát sem. (És mivel a laktózmentes tejtermékekben is ez van, nem problémásabb).


Szerintem ez a legegyszerübb megoldás, akkor nem fordulhat elö, hogy véletlen nem megfelelö ételt eszel és rosszul érzed utána magad.

2016. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
erjesztéssel készült tejtermékek vagy sajtok általában fogyaszthatók, mert vagy tejsavvá erjedt a tejcukor, vagy a feldolgozás során (pl. sajtgyártás) a tejcukorból csak minimális marad a késztermékben.
2016. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

"Ott vannak a növényi tejek/tejszínek/sajtok/joghurtok, úgyhogy nem nagy ügy."


Ezek ehetetlenül rosszak, normál tejtermékek HELYETT nem fogyaszthatóak, egész más ízük van.

2016. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A laktózmentes tej nem laktósMENTES, hanem laktózbontó enzimet adnak hozzá, ezért nem okoz problémákat. "

De az már ott elkezdi lebontani, azért lesz édesebb. Tehát szerintem helyes a laktózmentes kifejezés.


Nálam nemrég derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok. A gasztroenterológus azt mondta, hogy nagyon változatos, ki mennyire bírja, kinek mennyire súlyos a laktózintoleranciája. Mindenkinek magának kell azt kitapasztalnia.

Nekem is sokat segített a laktáz tabletta, illetve a laktózmentes készítmények. Bár ez utóbbiak nekem sem ízlenek, főleg a sajtok, túl édesek szerintem.

Sajtokról nemrég olvastam, hogy a cukortartalmat érdemes megnézni a csomagoláson. Ugyanis a gyártás során nem adnak hozzá cukrot, így csak a tejcukor (laktóz) maradhat benne. Ezt még nem próbáltam ki, de ez lesz valószínűleg a következő.


#2

Az elején, amikor a gyanú felmerült, én is így gondolkoztam. De nézz utána, mert szétcseszi a bébolyhaidat is! Vedd komolyan a saját érdekedben...

2016. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%

"Ezek ehetetlenül rosszak, normál tejtermékek HELYETT nem fogyaszthatóak, egész más ízük van."


A saját nevedben beszélj, mert van aki szereti őket. Az sem mindegy, milyen márkát veszel. Pl. az alpro joghurtjai isteniek, és fel sem fedezhető a különbség. A tej ízét én meg eleve nem kedvelem, így a mandulatej, mogyorótej számomra sokkal finomabb.


Nem is beszélve arról, hogy a laktózmentes dolgoknak is teljesen más ízük van általában, pl. a tej ihatatlanul édes számomra.

2016. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eddig ha megkívántam, és otthon tartózkodtam akkor nagy ritkán ittam rendes tejet.

Most viszont munka előtt szeretnék ilyesmit enni, ezért merült fel bennem a kérdés.

Szétnéztem a boltam ezek közt a 6-800ftos szója és kókusz löttyök között. Hát szerintem nagy lehúzás.

Színes víz az egész. A második legnagyobb mennyiségű összetevője 8% szója. Minden vágyam egy kis génmódosított szója, fehér vízzel felöntve :D

Aztán megláttam hogy a laktózmentes tej nem sokkal drágább, mint a rendes, így azt vettem, meg kefirt.

Gyümölcsös, chia magos, zabos keveréket csináltam belőle, amit holnap tesztelek. :)

2016. okt. 3. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!